Facebook hozzászólás
240

Természetes egészség, természetes szerekkel!

Az emberek többsége újdonságként éli meg, hogy bizonyos természetes szerek jótékony hatásúak. Pedig az évszázados hagyományokon alapuló népi gyógymódok éppen erről szólnak.

A propolisz például gyorsan eltünteti a herpeszt, és segíti az égési sebek gyógyulását, a fokhagyma tágítja az ereket, amúgy antibiotikum helyett is kiváló. Az áfonya szárában magas az inzulin, az úton-útszélen növő papsajtmályva pedig a felső légúti megbetegedések hatékony gyógyszere. A fáradt szem szemvidítófűből készült langyos főzettel pihentethető, és akkor is hasznos ez a tinktúra, ha a kötőhártya-gyulladást kell elmulasztani.

Az sem lényegtelen, hogy a népi szerek – miközben nincs mellékhatásuk – rendszerint lényegesen kevesebbe kerülnek, mint a gyógyszerek. Napjainkban pedig egyre többen egyre többet költenek azért, hogy megőrizzék vagy visszanyerjék egészségüket, amit bizonyítanak a GfK Hungária és a TÁRKI friss Egészséggazdasági Monitor felmérésének adatai is. Bár az emberek jelentős része a tudományos bizonyítékokra alapuló nyugati orvoslásban hisz, ötből ketten – ha tehetik – inkább a természetes gyógymódokhoz folyamodnak.

A lakosság több mint egyharmada nyitott a természetes gyógymódokra, ha lehet, inkább ezt választja. Ezen belül további egynegyedre tehető azok aránya, akik elsősorban alternatív gyógymódokat alkalmaznak. Legtöbben a homeopátiát, valamint a fény- és színterápiát próbálták ki. Ennek ellenére az évente összesen több mint 2000 milliárd forintos egészségügyi kiadások legnagyobb hányadát még mindig a gyógyszerek és gyógyhatású készítmények adják, a legkisebb összeget pedig az egészséges életmódra költjük el. Fordítva jobb lenne.

Egyre tudatosabban

Nő az egészségbe fektetés szerepe: a magasabb szintű, professzionálisabb ellátásért a lakosság 55 százaléka hajlandó többet fizetni, és 35 százalék áldozna többet az egészségesnek mondott termékekre, élelmiszerekre, párásítóra, biopárnára, cipőre. Már 15 százalékra tehető azoknak az aránya, akik kifejezetten sok időt és pénzt fordítanak egészségük védelmére.
A magyarok éves egészségügyi célzatú költése /milliárd Forintban/
Gyógyhatásúnak és egészségesnek tartott termékek, egészségfejlesztés, gyógyszer 1 252
Egészségügyi ellátások 381
Egészséges étkezés 315
Egészséges életmóddal kapcsolatos szolgáltatások 306
Összesen 2 254

Forrás: GfK Hungária–TÁRKI, Egészséggazdasági Monitor





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!