A fejfájás sokunk napjait meg tudja keseríteni. Ilyenkor gyakran gyógyszert veszünk be, hogy enyhítsük a fájdalmat, de Balázs Tünde természetgyógyász életmód-tanácsadó és terapeuta ad most néhány természetes tippet fejfájás ellen. Természetesen ezek egyike sem helyettesítheti a szakszerű orvosi vizsgálatot.
1. Néha észre sem vesszük, mennyire elhasználódik a levegő a szobában Ha fejfájás kínoz a fejed szellőztess ki, vagy még jobb, ha megteheted, hogy kimész egy hosszú sétára. Ha erdőbe, vagy fák közé, parkba mész az csúcs.
2. Igyál egy-két nagy pohár friss vizet. Az agyunk 90%-a víz. Ha dehidratáltak vagyunk jó eséllyel megfájdul a fejünk is.
3. Nagyon gyakori az ún. “epés” fejfájás. Jót tesz, ha megmasszírozod a halántékodat és a hajas fejbőrödet. Hölgyek, ha a hajatokban csat, vagy hajgumi van érdemes kiszedni, és jól átmasszírozni a fejbőrt. Az epehólyag meridián a külső szemzugból indulva cikk-cakkban halad a koponyán, majd a test oldalán és a lábak külső oldalán fut le egészen a lábfejünkig. Akár végig is paskolhatjuk a meridiánt, de figyeljünk a haladási irányra! Fentről lefelé fut benne az energia, ilyen irányban haladjunk mi is. Ezen a Youtube videón remekül nyomon követhető a haladása.
https://www.youtube.com/watch?v=qem4HQFZC1U
4. Ha görcsös fejfájásunk van jó eséllyel magnéziumhiány áll a háttérben, Ha más testrészed is szokott görcsbe rándulni, akkor biztos is lehetsz benne. Rengeteg magnézium készítmény kapható a patikákban, boltokban. Javaslom, hogy kérdezd meg a gyógyszerészt, ő melyiket ajánlja. Általában igaz, hogy az. ún. “kelát” kötésben lévő magnézium nagyobb arányban felszívódik.
5. Aki nyitottabb az alternatív megoldásokra használhat Schüssler sókat. Az 5-ös só a Kalium phosphoricum az “agy energiaforrása”, a 7-es pedig a Magnesium phosphoricum, a görcsök enyhítését segíti. Együtt ajánlanám őket beszedni.
6. Illóolajok közül a borsmentát a halántékunkra kenhetjük, illetve papír zsebkendőre cseppentve szimatolhatjuk, vagy szobai párologtatóban is használhatjuk. Óvatosan bánjunk vele, az illóolajok általában gyúlékonyak! Illetve fontos tudni, hogy a borsmenta illóolaját 5 év alatti gyermeknél, várandós anyáknál és epilepszia esetén nem ajánlott alkalmazni.
7. Fejfájás esetén is bevethető a Bach virágterápia Elsősegély cseppjei. Az elsősegély cseppek fizikai és lelki szinten is segítenek, ha a szervezet bármilyen stressznek, nehézségnek van kitéve. Ez az 5 virágkivonat keverékéből álló kivonat, hatása mindenkire pozitívan hat. Rendszeres szedés esetén azonban inkább egyedi keveréket szoktunk készíteni, figyelembe véve minden fennálló érzést, lelkiállapotot. Ha azonban gyors segítségre van szükség, az elsősegély cseppek azonnal bevethetők, bárkinél. Ha már az első apró jeleknél résen vagy, és beveszed az elsősegély cseppeket, lehet, hogy ki sem alakul a migrén vagy a fejfájás.
8. Nem lehet, hogy túl sokat ültél a monitor előtt? Velem elő szokott fordulni. Ilyenkor a legjobb kikapcsolni a kütyüket, és ha megteheted ledőlni aludni egy kiszellőztetett szobában.
9. Érdemes foglalkozni a fejfájás lehetséges lelki hátterével is. Jobbnál jobb könyvek vannak a piacon, amik a betegségek lelki hátterével foglalkoznak. Többet is összehasonlítva, nekem Jacques Martel: Lelki eredetű betegségek lexikona segített a legtöbbet. Jó szívvel ajánlom.
10. gyakori fejfájás esetén érdemes megfontolni egy méregtelenítő kúrát is. Ideális ideje a méregtelenítésnek a tavasz és az ősz, szóval még időben vagyunk! A méregtelenítés elején is megfájdulhat a fejed, ettől azonban nem kell megijedni. Amikor ugyanis a méreganyagok kiürültek a vérbe, az átmenetileg kellemetlenséget okoznak, de a vérből a vese, a máj, a tüdő és a bőr segítségével már meg tudunk szabadulni tőlük.
Összefoglalva, a rendszeres vízivás, szellőztetés, séta a friss levegőn és a pihenés segítségével jelentősen csökkentjük a fejfájás esélyét. És ezek gyakorlatilag ingyen vannak.
Ezt is olvasd el:
Gyuri bácsi szerint ezek a gyógynövények a legjobbak szembetegségekre