Életforma.hu

ÉLET-MÓD

A férfiak sem a napon barnulnak...!

Ráncosabbak leszünk-e a szoláriumtól? Okozhat-e bőrrákot a mesterséges napfény? Ezekre és még sok más kérdésre talál választ az alábbiakban!

Vannak-e előnyös hatásai a mesterséges napfénynek?

Bár a leghatásosabb D-Vitamin forrás a napfény, a szolárium UV fénye is hasonló módon hat, ami különösen a fényszegény hónapokban jótékony hatású. Pikkelysömör és idegi alapú bőrgyulladás esetén is hasznos egy orvos által ellenőrzött fényterápia!

Ráncosabbak leszünk-e a szoláriumtól?

Igen, vitathatatlanul. Az UV-A sugarak hosszabb távon ugyanis fellazítják a kötőszövetet.

A szolárium-függők és napimádók számoljanak a bőr idő előtti öregedésével!

Bekenjük-e bőrünket szoláriumozás előtt?

Kifejezetten szoláriumozáshoz kifejlesztett termékkel igen; zsíros krémmel semmi esetre!

A zsírok, a parfüm, az illatanyagok az UV sugarakkal kölcsönhatásba léphetnek, csúnya irritációt, allergiát okozva.

Napfürdőzés előtt javasolt a testradír használata, utána pedig szükségeltetik a vízpótlás hidratáló testápoló, arckrém formájában.

Fontos-e a szem védelme?

Aki védőszemüveg nélkül néz bele a csövekbe, az veszélyezteti a látása épségét!

Hosszú távon az UV sugarak akár szürke hályogot is okozhatnak! Nem elegendő becsukni a szemet, mert a sugárzás a szemhéjon is áthatol. Jobb szalonokban van úgynevezett szolárium-cvikker, mely megvédi a szemet, miközben a legkisebb felületen takar.

Milyen gyakran javasolt a szolizás?

Bőrtípustól függően heti egy, maximum két alkalommal. Eleinte néhány perc is elegendő, de lehetőleg később se lépjük túl a 10-15 percet. Inkább rendszeresen rövidebb időket töltsünk barnulással, mint ritkán hosszabbat. Egy-egy kúra így se tartson 4 hétnél tovább!

Mennyire biztonságosak a fénycsövek?

Ha rendszeresen vannak tisztítva és cserélve, akkor biztonságosak. Ám többnyire nem tudhatjuk biztosan, hogy milyen gyakran történik ez meg. A szabályosan karbantartott, ellenőrzött gépek szebb tónusú barnaságot adnak - ha azt vesszük észre, hogy szerzett színünk fakóbb tónusú a szokásosnál, váltsunk szalont!

Hogyan ússzuk meg a "szolifertőzéseket", a  bőrgombásodást és társait?

Bármennyire is cikisnek érezzük, kérjük el a fertőtlenítőt és a papírtörlőt - olyan alaposan úgysem fertőtlenít senki, mint mi magunk! Ha nem akar tisztogatni, válasszon olyan szalont, ahol minden használat előtt friss fóliával fedik le a napágyat.

Okozhat-e szolárium bőrrákot?

Az agresszív, sejtroncsoló hatású UV-B sugarakból csak csekély mennyiségű ér bennünket szoláriumozás közben. Mindenesetre, akinek a családjában előfordult bőrrák, még ennek a csekély kockázatnak sem ajánlott kitennie magát!

Milyen esetekben nem szabad szoláriumozni?

Terhesen, gyógyszerszedés mellett, gyulladással járó betegség esetén, bőrbetegséggel (kivéve a bőrgyógyász javaslatára).

F.K.M.


6 egyszerű tipp lakásból házba költözéshez

6 egyszerű tipp lakásból házba költözéshez 

Nőként sokat kombinálunk, ami időnként bosszantó, de néha nem is rossz szokás. Kiváltképp akkor, ha olyan szituáció előtt állunk, mint egy lakásból való költözés az új családi házba.
Hogyan őrizd meg bőröd frissességét a nyári hónapokban?

Hogyan őrizd meg bőröd frissességét a nyári hónapokban? 

Amikor a meleg napokon pihenni indulunk, mindenki szeretné a legjobb formáját hozni, és ebben a bőrünk ápolása különösen fontos szerepet kap.
Viszkok Fruzsi tippje: tartós szőrtelenítés otthon is

Viszkok Fruzsi tippje: tartós szőrtelenítés otthon is 

Az otthoni tartós szőrtelenítés egyre népszerűbb megoldás azok körében, akik szeretnének hosszú távon megszabadulni a nem kívánt szőrszálaktól anélkül, hogy időt és pénzt áldoznának drága szalonkezelésekre.
Hogyan rendezd be a hálószobád, hogy valódi pihenőszigetté váljon?

Hogyan rendezd be a hálószobád, hogy valódi pihenőszigetté váljon? 

A hálószoba sokkal több, mint egy hely, ahová aludni járunk. Ez az otthon legintimebb tere, ahol kikapcsolódunk, megpihenünk, és új energiával töltődünk fel. Éppen ezért fontos, hogy a berendezése ne csak ízléses, hanem funkcionális és kényelmes is legyen. Cikkünkben összegyűjtöttük a legfontosabb szempontokat, hogy a hálószobád ne csak szép, hanem élhető és nyugodt tér is legyen.
Hogyan szoktasd hozzá kutyádat a szobakennelhez?

Hogyan szoktasd hozzá kutyádat a szobakennelhez? 

A szobakennel sok gazdi fejében még mindig a „bezárás” fogalmával él együtt, pedig valójában épp az ellenkezője: egy jól bevezetett kennel nyugalmat, stabilitást és biztonságot ad a kutyádnak.
Így lesz stresszmentes az ételrendelés

Így lesz stresszmentes az ételrendelés 

Nőként nem mindig könnyű helytállni a mindennapokban, hiszen a munkahely mellett többnyire rájuk hárul a háztartás vezetése, a főzés és a gyereknevelés is.
Ne hagyd az utolsó pillanatra: így hozd formába a kertet nyárra

Ne hagyd az utolsó pillanatra: így hozd formába a kertet nyárra 

Amint megérkezik a tavasz, a kert újra életre kel, de csak akkor, ha mi is készen állunk rá.
Az éves megyei matrica előnyei a közlekedők számára

Az éves megyei matrica előnyei a közlekedők számára 

A 2015-ben bevezetésre került megyei matricák az elmúlt egy évtizedben egyértelműen igazolták létjogosultságukat, hiszen már jó ideje vezetik az eladási statisztikákat. Érdemes tehát megvizsgálni azt is, mi okozza ilyen mértékű keresettségüket.
Bosch: háromszor a Föld körül – 120 ezer sportkilométer 6 év alatt

Bosch: háromszor a Föld körül – 120 ezer sportkilométer 6 év alatt 

Hatodszor is a Bosch az első helyen az országos Fut a cég versenyen
Ébredő életenergia – hogyan segít a kundalini jóga a nőknek?

Ébredő életenergia – hogyan segít a kundalini jóga a nőknek? 

A kundalini jóga a kedvesség és a tudatosság jógája, ebből adódóan ideális a gyengédebb nem képviselői számára. De miben és hogyan segíthet nekünk? Hogyan járul hozzá ez a jógaforma a belső tér megtapasztalásához? Ezekre a kérdésekre keressük a választ.