Divatirányzatok ide vagy oda, a formás női mell - legyen dús, vagy szerényen gömbölyded - semmit nem veszít jelentőségéből: mindig is a nőiség szimbóluma volt és az is marad.
Kevés nő elégedett vele, a férfiak annál inkább...
Akár elégedettek vagyunk melleinkkel, akár nem, legalább annyi gondoskodást érdemelnek, mint a többi testrészeink.
Életünk során talán a legtöbb változás a melleket éri: a fogyás és hízás vagy a terhesség során bekövetkező méretváltozás, a szoptatás általi igénybevétel de még a havi ciklussal járó hormonváltozások is látványos méret- és formaváltozást idézhetnek elő. Ezek a változások jelentősen igénybe veszik a bőrt és a kötőszövetet egyaránt.
A nagyméretű keblek saját súlyuk által is megterhelik a bőrt, hamarabb megereszkednek - a kismellűek viszont a push-up melltartók viselésével mélyítik el a középvonalon előbb-utóbb megjelenő barázdát.
Ugyanúgy, mint az arc bőrét, a mellek ápolását is érdemes a "megelőző karbantartás" elvén, még a problémák megjelenése előtt elkezdeni.
Első lépésként hetente egy alkalommal, zuhanyozás közben, testradírral körkörösen masszírozva radírozzuk át a mell bőrét a mellbimbó kihagyásával. Ezzel nemcsak a tápanyagok könnyebb felszívódását segítjük elő, hanem serkentjük a vérkeringést és fokozzuk a bőr anyagcseréjét. Naponta kenjük be a dekoltázs és a mellek bőrét rugalmasító, feszesítő hatású testkrémmel, testápolóval de a legjobb kifejezetten mellápolásra készült krémet használni. Utóbbiak élénkítik a vérkeringést és fokozzák a rugalmasságért felelős elasztin és a tartást adó kollagén termelését. A krémet érdemes finom, de alapos, lentről felfelé irányuló, körkörös masszázsmozdulatokkal felvinni.
Minden alkalommal, amikor arcunkra pakolást helyezünk, gondoljunk a dekoltázs és a mellek bőrére is! Kozmetikusnál is érdemes kipróbálni egy speciális mellpakolást, amely némi pluszkényeztetést nyújt a gyakran elhanyagolt területnek.
Hatékony bőrfeszesítő a hideg-meleg váltózuhany; nem kell jéghidegre gondolni, a 15 fokos víz tökéletesen megfelel! A mell alatti izmokat erősíthetjük oly módon, hogy tenyerünket a mellek előtt egymáshoz szorítjuk 10 másodpercig (az alkarok vízszintesen helyezkednek el, a mell vonalában). A gyakorlat 10 ismétlésből áll és tetszés szerint ismételhető ahányszor csak az eszünkbe jut.
FK M