Aki azt képzeli, hogy folyamatos harmóniában élhet, és soha nem kell veszekednie párjával, az illúziókat kerget. Lehetetlenség mindig egyetérteni a környezetünkkel, a félreértéseket nem lehet elkerülni, ezért nem szégyen, ha néha dühösek leszünk, írja az msn.de.
A lényeg, hogy a konfliktusokat megbeszéljük és megoldjuk, hogy egyik félben se maradjon tüske, és egyik se érezze vesztesnek magát egy kiadós vita után.
A lényeg az időzítés! Ne ess neki a másiknak akkor, amikor épp hazaér a munkából, de még a cipőjét sem volt ideje levetni. Ez a helyzet csak oda vezet, hogy nem figyel rád, nem vesz komolyan. Inkább kérdezd meg, mikor ér rá, mikor tudnátok beszélni. Ha már kicsit feloldódott, elfelejtette a napi stresszt, könnyebb lesz szót érteni.Ha már annyira dühösek a felek, hogy csak ordítozni képesek, érdemes elhalasztani a beszélgetést. Az ingerültség semmi jóhoz nem vezet, hideg fejjel másnap talán sikerül közös nevezőre jutni. Ráadásul könnyebb lehet a beszélgetés, ha mindenki alszik rá még egyet.
Úgy viselkedj a másikkal, ahogy te magad is szeretnéd, hogy veled viselkedjenek. Nem jó megoldás a másik szavába vágni, ezzel csak megsértjük, és a veszekedés csak egyre nagyobb lesz. Érdemes meghallgatni egymást, és hozzátenni, hogy igen, értem, amit mondasz. Már ez az egy megjegyzés is csodákat tehet, hiszen a másik így rájön, hogy komolyan veszed, és valóban figyelsz rá.
Ne tegyünk szemrehányásokat, ezzel csak védekezésre kényszerítjük a másikat. Ha mondjuk a párod elkésik, ne azzal fogadd, hogy az agyadra megy, hogy már megint várni kellett rá. Sokkal hamarabb eléred a célodat, ha elmagyarázod neki, hogy moziba szerettél volna menni, de most már elkéstetek, te pedig csak aggódtál, amíg meg nem érkezett.
Kezeljük lazán az apróságokat. Ne bántsuk azért a másikat, mert nem vitte ki a szemetet, ez túlzás. Ezzel pedig nem érjük el, amit szeretnénk, hiszen a másik úgyis ellenáll. Inkább nyugodtan kérjük meg, hogy vigye ki a szemetet. Kerüljük az olyan túlzó szavakat is, hogy 'soha', 'minden egyes alkalommal'.
Nem érdemes közhelyekkel dobálózni, azoktól mindenki ódzkodik. "Mindig csak a haverok!", "Csak magadra gondolsz!", és ehhez hasonlók. A másik inkább a szép szóból ért, ezért jobb, ha azt mondod neki: "Szeretném, ha több időt töltenél velem!".
Soha nem sértsd meg tudatosan a másikat, ezzel csak eltaszítod, és elveszíted. Ha nagyon mérges vagy már, vegyél egy nagy levegőt, és ne mondd ki, ami először az eszedbe jut. Ha nem tudsz lehiggadni, inkább halaszd el a beszélgetést.
Ha mégis megtörténik a legrosszabb, mindenképpen kérj bocsánatot. Lehetőleg mielőbb. Ezzel megteszed az első lépést, és könnyebb lesz kibékülni. Az meg, mint tudjuk, sokszor kifejezetten édes lehet.