
„A kamaszok gátlásosak és bizonytalanok, kevés hiteles választ találhatnak az interneten vagy korcsoportjukban életük nagy kérdéseire. A Manna Suli című program alapvető célja, hogy őszinte és nyílt beszélgetést kezdeményezzen a kamaszkori változások látható és érezhető jeleiről.” mondta el Hoppál Bori ismert testtudat-oktató, aki közel 15 éve aktív ezen a területen. .
Az előadásokon szóba kerülnek a változások okai, a lelki folyamatok és a természetes, ideáloktól mentes szépség is. A testi érés egyik mérföldköve a pubertáskor, ami természetes fejlődési krízissel jár. Ebben a krízisben nyújt nélkülözhetetlen segítséget az a személyes tanácsadás, amelyet a Manna Suli visz el az iskolákba.”

„Ez tulajdonképpen egy beavatás, egy női kör, ahol megvitatjuk a lányokkal, a testükkel és a lelkükkel kapcsolatos olyan kérdéseket, amelyeket nem szívesen beszélnek meg sem otthon, sem az osztályfőnöki órán. A program idén áprilisban indult, az első két hónapban összesen négy budapesti iskolában fogadtak bennünket.
Lelkesedésünket megerősítette, hogy számos pozitív visszajelzés érkezett hozzánk a résztvevő intézményekből, a pedagógusoktól, iskolaigazgatóktól, szülőktől és gyerekektől arról, hogy ez a találkozás mennyi új információval szolgált, mennyire más megvilágításba helyezi a nővé válás, a testtudatosság és a testápolás kérdését és mennyire más szemléletmódot közvetít, mint amit eddig megszokhattunk”– mondta el Varga-Darabos Andrea.a Mannaszappan alapítója. (Képek: sajtóanyag)