A 2018-ban az Edinburgh Fringe Festivalon debütált, és a kritikusok által legjobb produkciónak ítélt My Land című darabnak Svájcban most lesz a premierje, míg Olaszországba februárban visszatérőként utazik a produkció. A Vági Bence által rendezett alkotás a kortárs táncot, a színházat és a cirkuszművészetet ötvözve kutatja az emberiség gyökereit, és állítja fókuszba az ember és anyaföld közötti örök kapcsolatot. A produkció a műfajok közti határokat lebontva egyszerre idézi a kortárs tánctársulatokra jellemző technikai tudást és látványt, valamint a kelet-európai artistaművészet energiáit.
A turnét követően a magyar közönség legközelebb február első napjaiban találkozhat a Recirquel produkcióival a Müpa Fesztivál Színházában, amely a My Land és a Non Solus című alkotásokat tűzi műsorra.
A társulat tavasszal újra turnéra indul. A Recirquel többek között fellép Hollandiában, Belgiumban, és ősztől kezdődően több mint hatvan alkalommal mutatja be a My Landet Franciaországban, a francia Nemzeti Színházak Szövetségének (Association des Scenes Nationales) tagszínházaiban. A társulat idén ősszel új, a kortárs táncot és a cirkuszművészetet ötvöző cirque danse produkcióval is jelentkezik a CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztiválon.
Recirquel-kisokos
2012-ben debütált a társulat a 20. Sziget Fesztiválon. Vági Bence, a társulat vezetője, a darabok rendezője gyerekkorában a Nemzeti Cirkuszban szívta magába a jellegzetes illatokat a Városligetben, majd berlini és londoni kanyarok után visszatérve állt össze a fejében egy olyan újcirkuszi műfajok között mozgó társulat, amely nemcsak szórakoztat, hanem érzelmileg is tud hatni az emberekre.
Céljuk, hogy előadásaikon ne csak a hihetetlen fizikai erőnléttel, az évek alatt kristálytisztára csiszolt mozdulatokkal, képességekkel, hanem mély gondolatokkal, finom színészi játékkal is olyan közel kerüljenek az emberek lelkéhez, amennyire csak lehetséges. Sikereikben valószínűleg ott rejtőzik a híres bús, magyar lélek is, amivel az előadások történetei valóban az emberek lelkébe találnak, s amitől katarzisélménnyel távozik a közönség. Alapszabályuk, hogy minden előadás előtt együtt meditálnak, mert minden este megfeszített koncentráció, ahol egymás életéért felelősek, ahol nincs helye a lazításnak.
2016 októberében érte őket talán legnagyobb sikerük, amikor az újcirkusz fellegvárának tartott francia La Tohu-ban (a Cirque de Soleil kőszínházában) ők nyithatták meg az újcirkuszi évadot. A montreáli lapok azt írták, hogy a Recirquel újra felfedezte a kortárs cirkuszművészetet, amelyben érezni a kelet-európai ízeket, s ez, a cirkusz műfajában merőben újnak számít. Frédéric Jérome, a Folies Bergére igazgatója pedig egyik budapesti fellépésükön itt járva úgy fogalmazott, hogy a társulat előadásai gyógyír az emberek lelkének.
Csodálatos barokk kastély fekszik Budapesttől alig 45 percre Alsópetényben. Ősfák árnyékában egy csöppnyi, ám igen értékes történelmi relikvia. Ha igazán főúri környezetre, XXI. századi kényelemre vágysz, ezt nem hagyod ki! Igazi kikapcsolódás, igazi program!