Tanításai szerint hajnali három és négy óra között nem szabad, mivel akkor vált az éjszakai energia nappalira, emellett hosszú utazás, nagy mennyiségű alkoholfogyasztás, félelem és stressz-állapotban, megfeszített munka után sem tesz jót a szex.
A jól működő szervezet azonban e felsorolt helyzetekben nem is kívánkozik a szexuális örömre. Időnként azonban szükség lehet egyéb férfiasságnövelő "adalékokra".
Melyek a leghatásosabb potencianövelő szerek?
A kínai orvoslás a vesét tartja a szexuális energia forrásának, az impotencia legfőbb okát a veseműködés zavarában látja. A vese kétféle energiából tevődik össze, harminc éves korig a szülői energiákból, utána pedig abból, amit étellel, itallal, egyéb energiafokozó (aktív és passzív pihenővel, mérsékelt testedzéssel, stb.) tevékenységgel magunkhoz veszünk.
- A kínai étrendi előírások szerint a tojás és az édes rizs nagyon jó hatást fejt ki a szexuális energiák pótlására. Még a legszegényebb településeken is tiszteletben tartják azt, ha egy fiatal szerelmes házaspár a drága tojást üti fel reggelire. Potencianövelésre előszeretettel szolgálnak fel galamb-, vagy rigóhúst, teknősbékát vagy kígyót, rákot, melyek hatékonyságát a hagymafélék (mogyoróhagyma, újhagyma, póréhagyma) jelentősen emelik.
- Indiában a tojást mézzel keverik össze, amely gyakorlatilag a magyar madártejnek felel meg. Emellett számos fűszer, mint a koriander, fahéj, szerecsendió, gyömbér szintén képes fokozni a szexuális késztetést. A gesztenye vagy a fenyőmagos kukorica vagy a vörösboros rák ínyenc élvezetet nyújt asztalnál és ágynál.
- Ki ne ismerné az egyre népszerűbb ginzeng gyökeret, amelyet az ősi Kína életgyökérnek nevezett varázslatos jótékony fiatalító hatásai miatt. A férfi nemi hormon emelő hatása folytán került leginkább a figyelem előterébe. Képzeljük el, hogy ez a növény, hat-tizenöt évig képes a föld energiáit magába szívni, így talán nem alaptalan az a kínai mondás, mely szerint a ginzeng csókjától még a halott is feléled.
- Egy ősi növény a férfierő növelésére a Tribulus Terrestris növény, melyet először az ókori Görögországban, de nem elsősorban az olimpikonok izomtömeg növelésére, hanem laxativként (hashajtó), diuretikumként (vizelethajtó), tonizáló (tónusfokozó) szerként alkalmaztak. Az indiai ajurvéda medicinában leginkább szexuális potencia zavarok kezelésében használták és használják még napjainkban is.
És persze a hagyományos élénkítő masszások, a gyógyfüves fürdők és egy odaadó, türelmes partner is meghozza a gyors segítséget!
Krajcsó Judit