Ez pedig egészen pontosan 57 perc.
Ez nem egy légből kapott, hasraütésszerűen kitalált időtartam, hiszen több indokkal is alátámasztották. Az egyik például a manapság sokakat jellemző időhiány és a rohanó élet. A másik az, hogy ha a találka nem alakul a várakozásaidnak megfelelően, akkor poénosan erre a szabályra hivatkozva nyugodtan megpattanhatsz. Hol vannak már azok az idők, amikor a barátnőket kértük meg, egy telefonhívással teremtsék meg a lehetőséget a randi félbeszakítására és a lelépésre?
Az 57 perces szabályt próbálja megerősíteni az indok, miszerint, ha ez az idő nem elég, nagyobb eséllyel következhet második randi. Ez annak tükrében teljesen logikusnak tűnik, hogy már az első percekben eldől a szimpátia kérdése. Ez az 57 perc ráadásul tökéletes idő arra, hogy erőltetés nélkül fenntartsd a randipartnered érdeklődését, és nem hagy időt arra, hogy egy ponton úgy érezze: csökken a vonzalma irántad. Ezek a dolgok azonban nem az időn múlnak, hiszen valaki vagy izgalmas és érdekes személyiség a másiknak vagy nem. Vagy megvan az összhang és a közös téma, vagy nincs. Ezek hiányában pedig még az 57 perc is túl sok idő.
Valójában ez az 57 perces szabály minden felsorakoztatott indoka ellenére mesterkélté, és futószalagszerűvé teszi az izgalommal teli, lázas készülődéssel várt első randikat. Ezáltal elvész az első találkák egyik varázsa: az egymás társaságába belefeledkezve repülő idő, ugyanakkor nem oldja meg a balul elsült randik problémáját, hiszen mennyivel lenne jobb az 57 perces szabályra hivatkozni, mint a délutáni kávét, vagy a nyáresti sétát fejfájásra, rosszullétre, vagy macskaetetésre hivatkozva megszakítani? Semmivel sem.
Ti mit gondoltok? Van értelme az 57 perces szabálynak?
A magyarok szerint az okostelefonnak fontos szerepe van a szerelem lángra lobbantásában, a válaszadók majd háromnegyede üzenetekkel, 48 százalékuk pedig meghitt hanghívásokkal is udvarol kiszemeltjének – derült ki a Huawei és az Ipsos 12 európai országban – köztük Magyarországon – elvégzett kutatásából. A legtöbb megkérdezett a szeretlek szót küldi leggyakrabban kedvesének, aki általában valamilyen jellegzetes becenéven szerepel a telefonkönyvében.