2000 tavaszán - hosszas kutatás után - a bakonyi Iharkúton egy homokkőpadból kerültek elő a mai Magyarország első dinoszaurusz-testfosszíliái. Az első leleteket újabbak követték, és a következő években számos kisebb gyűjtőút mellett rendszeresen többhetes kutatótáborokat szerveztek, ahol összefüggő csontvázak, valamint több ezer önálló csontmaradvány és fog került elő.
A hat bélyegképet tartalmazó bélyegblokk egyes bélyegképein, sorrendben a következő élőlények láthatók: Hungarobatrachus szukacsi, Mochlodon vorosi, Bauxitornis mindszentyae, Atractosteus, Foxemys trabanti és Doratodon carcharidens. Az alkalmi borítékon és a bélyegzőben a Mochlodon vorosi ábrázolása ismétlődik.
A bélyegblokk érdekessége, hogy a sorozat első részeként 2018-ban kibocsátott bélyegkisív mellé helyezve folytatólagos képet ad a bakonyi dinoszaurusz-lelőhely – őslénytani kincsek alapján – elképzelt varázslatos világáról.
A földi bioszférát egykor uraló dinoszauruszok világáról jelentetett meg bélyegkisívet a Magyar Posta. A Petényi Tibor Zoltán grafikusművész tervei szerint készült kiadvány alapváltozatát 50 000, míg a sorszámozott feketenyomatot 2000 példányban az ANY Biztonsági Nyomda gyártotta.