Bálint gazdát otthonából egy rövid kitérővel fuvarozta el DTK a „tiszteletbeli munkahelyére”. A kertészeti szakember ugyanis szerette volna megmutatni kedvenc kirándulóhelyét, ahová gyakran jár sétálni és üldögélni feleségével, Antóniával.
A Budapesten lévő Naplás-tavi megálló után aztán egy iskolakertészetbe fuvarozta utasát a riporter, miközben szó esett a fiatalosságáról, és hosszú élete titkáról is. Gyuri bácsi – ahogy kedves ismerősei szólítják őt – úgy látja, hogy azért tudott fiatalos maradni, mert sokat van együtt az ifjabb generációkkal, és próbál velük lépést tartani. Az unokájával közösen kezelik például Bálint gazda Facebook-oldalát, amelyet több mint 400.000-en (!) követnek. Hosszú életét pedig – saját bevallása szerint – annak köszönheti, hogy az édesapja gazdálkodóként már egészen pici korában megtanította a természet, a föld szeretetére.
Bálint György életén végigtrappolt a XX. század: a II. világháborúban munkaszolgálatra, majd munkatáborba vitték, a kommunizmus idején pedig kisemmizték. Ő azonban mindig talpra állt.
„Olyan okosan van az ember agyműködése megszervezve, hogy a jó dolgokat megtartja, a rossz dolgok pedig elhomályosulnak az ember előtt... és ezért hálásnak kell lenni a természetnek” – mondta.
DTK szeme is könnybe lábadt, amikor ezután elmesélt egy történetet arról, hogyan menekült a második világháborúban bombatámadás elől, és vette észre egy egyszerű gyomnövénynek köszönhetően, hogy már magyar földön van.
Miként értékeli rövid életű parlamenti politikusi szerepvállalását, és szerinte mi hiányzik nagyon a mai iskolák órarendjéből? Erről is mesélt Bálint gazda D. Tóth Krisztának az Elviszlek magammal legújabb részében, ami a WMN-magazin YouTube-csatornáján látható.