Egy tanulmány szerint a pesszimista szívbetegek rövidebb ideig élnek, mint az optimisták. John C. Barefoot és munkacsoportja 2 825 szívbetegség miatt kórházba fölvett és kezelt beteg kórtörténetét vizsgálta meg és a panaszok, tünetek mellett részletesen tanulmányozták a páciensek pszichés tulajdonságait is.
Ezeknek a szívbetegeknek a sorsát tíz éven keresztül követték. Az évtized alatt 978 beteg halt meg, és ezek 66 százaléka szívbetegség következtében.
Amikor elemezték, hogy lelki, tudati beállítottságuk szerint az optimisták vagy a pesszimisták közé tartoztak-e, a kutatók azt találták, hogy a tudati beállítottság, a gyógyulás reménye alapvetően befolyásolta az életesélyt.
A pesszimisták kétszerte gyakrabban haltak meg szívbetegségük következtében, mint azok, akik állapotuktól függetlenül is, de bíztak abban, hogy újra egyenesbe kerülnek. A kutatók megvizsgálták azt is, hogy a betegség súlyossága, a betegek tényleges állapota, az esetleges depresszió miképpen befolyásolta ezeket az eredményeket.
Kiderült, hogy az optimista szívbetegek túlélési esélye 30 százalékkal jobbnak bizonyult, mint azoké, aki pszichésen eleve föladták.
Forrás: www.ujszo.com