Hogy miről is van szó? Természetesen a pénzről, és azokról, akiket az a késztetés éltet, hogy minél több legyen belőle. Még akkor is, ha már milliomosok. Marc Allen számos könyvet írt már a gazdagságról, a meggazdagodás lépéseiről - írja egy angol nyelvű honlap.
Miért éreztél leküzdhetetlen vágyat arra, hogy milliomos légy? Mi volt a motivációd?
"Valójában már egészen korán tudtam, hogy természetesen nem a pénz a legfontosabb dolog az életben, hiszen számos sokkal nagyobb fajsúlyú tényező van az életben, a család, az egészség. De abban is biztos voltam, hogy a pénz nélkül nem fogom tudni végrehajtani azokat a terveimet, kipróbálni azokat a különlegességeket, amelyeket szeretnék.
A harmincas éveim elején ráébredtem, hogy milliomosnak lenni igazán jó lehet. Hogy miért? Nem a luxusért, hanem azért, hogy egész életemben nyugodtan tudjam azt csinálni, amit szeretek."
Hogyan válhat valaki milliomossá?
"A legfontosabb a törekvés, az akarat. Már a harminc felé közeledtem, nem volt állásom, minden hónapban gondot okozott a 65 dolláros bérleti díj kifizetése, amennyibe az egyszobás lakásom került. Egy nap magam elé vettem egy papírt, és leírtam, milyen számomra az ideális élet. Aztán elővettem egy másik papírt, és azt írtam le, hogy mit kell ahhoz tennem, hogy ezt valahogyan elérjem. Ahogy kezdtem megvalósítani ezeket, mindet kipipáltam."
Mi a titok?
"Titok nincs. Amit most fogok mondani, azt már ezerszer hallotta mindenki, de szinte senki sem tartja be. Mindössze annyit kell tenni, hogy minden bevételünk tíz százalékát félre kell tenni, újra be kell fektetni. És akkor baj nem lehet.
Én nem görcsölök, minden nap tizenegyig alszom, és csak délután megye be az irodába. Hétfőn és hétvégén elvből nem foglalkozom a munkámmal, ebben különbözöm a többi pénzmániás embertől. De kedden délután olyan energia van bennem, hogy sokkal több dolgot tudok elintézni, mintha már a hét első napjától ott ülnék az íróasztalom mögött."
Mások azonban Allennel szemben valóságos munkamániában szenvednek. Hétvégén, este, éjszaka is dolgoznak, kergetik a pénzt, és lassan vagy nem is olyan lassan) belehalnak a folytonos hajtásba. Pénzt termelnek azért, hogy még többet termelhessenek. Csak végül idejük nem marad az elköltésére.
Szabó Fruzsina