Érdemes megmérni, hiszen az ujjarányok fontos információkat árulhatnak el a fogantatása utáni időszakról, és az anyaméhben eltöltött azon hónapokról, amikor az ujjak és az agy kialakult.
Ha megfigyelik egy férfi kezét, azt vehetik észre, hogy az egyik gyűrűsujja többnyire hosszabb, mint a mutatóujj, míg a nők esetében a mutatóujj többnyire ugyanolyan hosszú, mint a gyűrűsujj.
John Manning, az egyik olyan biológus, aki először azonosította az ujjarányok jelentőségét, azt állítja, hogy azok a nők, akik a férfiakra jellemző ujjhosszúsági arányokkal rendelkeznek, hajlamosabbak inkább férfiasan viselkedni. Míg értelemszerűen azok a férfiak, akik inkább a nőkre jellemző ujjarányok sajátosságait mutatják, nőiesen viselkednek.
Egy skót felmérés, amelyet kettő - és négyéves gyerekek körében végeztek, megdöbbentő tényekkel szolgál: az ujjhossz valóban befolyásolja a viselkedést.
Az úgynevezett lányos kisfiúknál (akik a nőkre jellemző ujjarányokkal rendelkeznek) túlzott érzékenységet-érzelmességet figyeltek meg a kutatók, míg a fiús kislányoknál a hiperaktivitás, az autizmusra való hajlamosság és a saját nemükkel szembeni viselkedési problémák voltak szembetűnők.
Egyes tudósok ennél is tovább mennek, és azt is feltételezik, hogy ezeknek a hormonoknak köszönhető például a homoszexualitás kialakulása. Így, ezen álláspont képviselői szerint, a magas tesztoszteron szint arra ösztönözheti az agyat, hogy az illető a saját neme felé forduljon.
A gond azonban az, hogy a homoszexuális férfiak esetében komplikáltabb a dolog, mert egyes vizsgálatokban találtak "hiperférfias" ujjarányokkal rendelkező homoszexuális férfiakat, míg más vizsgálatokban nőies arányokkal rendelkezőket is.
Ráadásul a bőrszín, az etnikumok szerint is változhatnak az ujjarányok.
Hogy miért, ez még rejtély a tudósok előtt is.
Épp ezért a szakértők arra is figyelmeztetnek, hogy egy szimpla kéz -és ujjvizsgálat nem elegendő indikátor annak eldöntéséhez, hogy valaki homoszexuális avagy sem.
Forrás: www.psychologytoday.com