Közel 16 órás utazás után magyar idő szerint hajnali 5 órakor érkezett meg a zenekar. A repülőtéren Seoul város vezetése köszöntötte Őket, és rögtön egy ebédre (reggelire) invitálta a csapatot. Itt megismerhették a tipikus koreai konyha remekeit, pl. a bibimbapot, kimchit illetve bulgokit. Pár napon belül zenészeink nem csak hangszereikkel de a koreai ételek elfogyasztásához nélkülözhetetlen pálcikákkal is igen profin bántak.
A zenekar 4 koncerttel örvendeztette meg Seoul város lakóit melyek magukba foglaltak klubkoncertet és több tízezres tömeget megmozgató szabadtéri fesztivált is.
A Fesztivál nagyszínpadán minden egyes delegált ország 20 perces műsorral készült. A 11 ország közül a Magyarországot képviselő Máté Péter emlékzenekar teljes élő koncertet adott míg a többi ország tánc illetve egyéb énekprodukcióval öregbítette országuk hírnevét.
Az énekesek, Bebe (Back II Black), Szatmári Orsi és Havas Lajos (Chico) minden egyes koncerten koreaiul köszöntötték a közönséget. Szinte nem maradt olyan ember aki ne tapsolt, vagy ne táncolt volna az itthon igen népszerű Máté Péter slágerekre. Nagy sikert aratott az is, hogy Szatmári Orsi koreaiul énekelte el a közönségnek Máté Péter Első szerelem című dalát.
Mivel a koreai emberek nagyon élőzene centrikusak, így az összes zenésznek nagy sikere volt. Fantasztikus hangulatot teremtettek amit tovább fokoztak világraszóló hangszer szólóikkal!
A magyar delegáció a városközpontban megrendezett Frienship Fair keretein belül egy magyar sátrat is berendezett az "országok utcáján" .
A koreaiak a gulyásleves és a magyar pirospaprika kóstoláson kívül üzenhettek a magyaroknak, magyar szavakat tanulhattak, és Rubik kockával játszhattak valamint megtekinthettek egy kisebb csipkekiállítást is.
A sátor egyik ékessége a Máté Péter emlékzenekar állandó vonósnégyese volt. Itt a négy profi zenész jellegzetes magyar komolyzenei műveket adott elő vastaps kíséretében. A sátornál megjelentek azok a magyarok is akik Koreában tanulnak, dolgoznak. Érdekes volt látni azon koreaiakat is akik a Hankook egyetemen a Magyar tanszéken tanulnak, és szinte folyékonyan beszélik a magyar nyelvet. Tőlük is nagyon sok segítséget kapott a delegáció.
A város által szervezett sűrű program miatt elég kevés idő jutott Seoul nevezetességeinek megtekintésére azonban így is sikerült a legnépszerűbb helyekre eljutnia a csapatnak mint például a Királyi Palota, a Buddha temploma, Itaewon, Namdaemun és Dongdaemun piacok ,CheonGgyeCheon folyó és a szöuli Namsan torony. A kilátóba 1,5 km hosszan lépcsőn vezetett fel az út, így nem csak énekeltek a magyarok Seoulban hanem sportoltak is. A torony tetejéről előtáruló látvány viszont kárpótolt minden egyes lépcsőfokot. Zenészek lévén a csapat nem hagyhatta ki Seoul egyik legnagyobb hangszeráruházának megtekintését sem.
Az útról több ezer fénykép és egy 5 órás útfilm is készült.