Három fő tényező játszik szerepet az öregedésben: a kronológiai, a környezeti és a hormonális változások. Mindhárom tényező különböző hatással van a bőrre.
A kronológiai öregedés: A bőrsejtek adott számú osztódásra vannak beprogramozva, majd elhalnak és helyettesítésre szorulnak. A bőr anyagcseréje azonban idővel lelassul és az új sejtek keletkezése is tovább tart. Ennek eredményeképpen a bőr fokozatosan vékonyodik, elveszíti ragyogását és csökken a nedvességtartalma, mivel kevesebb fehérje, lipid és kollagén termelődik.
A környezeti öregedés: Az ultraibolya sugárzás és a szennyezettség szabad gyököket idéz elő, a szabad gyökök által termelt enzimek pedig gyengítik a bőrben lévő kollagént, elasztint és a hialuronsavat. Ennek eredményeképpen romlik a bőr szerkezete, elveszíti rugalmasságát.
A hormonális öregedés: Már a 30-as éveink közepén csökkenni kezd a szervezet ösztrogén szintje. Az ösztrogén csökkenése lassítja a test szénhidrát anyagcseréjét, ami cukor-származékok felgyülemléséhez vezet a bőrben. A glikolizációnak nevezett folyamat során a kollagén fehérjéi a felhalmozódott cukorral összekapcsolódnak és a hosszú, sima kollagén rostok felcsavarodnak elveszítve rugalmasságukat. Az eredmény a bőr megereszkedése, tónusának romlása és a kontúrok elvesztése.
Egy összetett probléma lehetséges megoldásai
A ráncok megelőzésében illetve a már meglévők enyhítésében kulcsszerepet kap a mindennapi otthoni arcápolás. Reggel és este alapos de kíméletes tisztítás után (arctisztító tejjel és langyos vízzel) használjunk többszörösen hatékony ránctalanító készítményt - külön az arcra és a nyakra, valamint külön a szemkörnyékre. A krémek árfekvése nagyjából tükrözi hatékonyságukat: minél többféle aktív összetevőt és korszerű technológiát tartalmaz egy krém, általában annyival drágább - ugyanakkor kevesebb is elég belőle és sokkal látványosabb eredményt érhetünk el rendszeres használatával.
A korszerű ránctalanító krém aktiválja a bőr sejtjeit, fokozza a kollagén- és az elasztintermelést, megemeli a bőrt és helyreállítja védőfunkcióját. A környezeti ártalmak ellen a szabad gyököket semlegesítő, erős antioxidáns anyagok nyújtanak védelmet, míg a fényvédő az ultraibolya sugárzás kivédését segíti. Használatos egy technológia, mely meggátolja a kollagén cukorhoz való kötődését, így helyreáll a bőr támasztó-rétege.
Heti rendszerességgel végezzünk kíméletes bőrradírozást (finom szemcséjű bőrradírral, könnyű kézzel) és tegyünk fel egy kényeztető, bőrtípusunknak megfelelő arcpakolást - ne feledkezzünk meg a nyakról és a dekoltázsról sem!
Látogassuk meg havonta kozmetikusunkat: a rendszeres kézi masszírozás szemmel is látható hatékonyságát ugyanis nehéz felülmúlni. Természetesen vegyük igénybe az elektrokozmetikai eljárások áldásos hatását: az iontoforézis, galván- vagy ultrahangos kezelés segíti a hatóanyagok mélyebb bőrrétegekbe való bejuttatását. Kúraszerű lifting kezeléssel évente egy vagy két alkalommal látványos eredményt érhetünk el.
Fontos: a bőr tükrözi a szervezetünk és a lelkünk állapotát is! Hosszútávon az egészséges táplálkozás, kiegyensúlyozott életmód és a napi 2 liter víz meghozza az eredményét!
Fodor-Kassai Mónika