Dr Joanna Scurr sporttudós, aki megalakította Nagy-Britannia első kutatócsoportját a mellek egészségének megőrzésére, úttörő jelentőségű tanulmányt végez. Vizsgálja a mozgásban levő keblekre ható sebességet és erőt. Úgy véli, hogy a mellszövetben létrejövő károsodásért inkább a keblek mozgásának sebessége felelős, semmint a mozgás mennyisége.
"Nem a mozgás intenzitása a fontos, hanem, hogy milyen gyorsan mozog." - mondta Dr. Scurr, aki a héten mutatta be kutatási eredményeit az Amerikai Sportorvosok éves konferenciáján. Több mint száz nőt figyelt meg, miközben azok futópadon futottak, érzékelőkkel a kebleiken. Dr. Scurr megmérte a mellek által megtett távolságokat, és kiszámította vízszintes és függőleges sebességüket. "Felfedeztük, hogy a mellek sebessége változik a futási ciklus során. A kísérleti alany akkor érezte a legnagyobb fájdalmat és kellemetlenséget, mikor a melle épp emelkedett vagy süllyedt. Keveset tudunk még a mellfájdalom okáról, de alapvető fontosságú tanulmányozni, hogy miért és hogyan mozog a mell, a sebesség pedig egy döntő fator lehet. Ez a kutatás magyarázatot adhat a testmozgás közben fájdalmaktól szenvedő nők millióinak, továbbá irányt mutathat a melltartók tervezésében is."
Dr Scurr, aki nemzetközi hírnévre tett szert a sporttal kapcsolatos mellmozgások terén végzett munkássága által, létrehozta azt a csoportot, mely Nagy-Britanniában elsőként kutatja a mellek egészségét. "A csoport több terület szakértőit vonja be, és támogatja a mellek egészségével kapcsolatos kutatásokat biomechanikai, fiziológiai és klinikai szempontokból a tudásanyag bővítése céljából." - jelentette ki Dr. Scurr. "Ezt a területet nem nagyon kutatja senki, ezért reméljük, hogy szélesíthetjük az ismereteinket, felhívhatjuk a figyelmet a fontosságára, és létrehozhatunk egy intézményt is számára a sport-és testmozgás tudományágán belül."
Forrás: www.medipress.hu