Néhány jótanács segítségével azonban nyáron is az igazak álmát alhatjuk.
Egy felmérés alapján Olaszországban négy emberből egy szenved inszomniában, és ez a szám a nyár során tovább emelkedik. "A legnapfényesebb évszakban minimum fél órával csökken az alvással töltött órák száma." - mondja Giovanni D'Attoma, az Ostuni Ideggyógyászati Központ igazgatója. "Az álom-ébrenlét ciklikus váltakozásáért egy melatonina nevű hormon felelős. A napfényes órák emelkedése következtében ez a ritmus felborul, főleg azok esetében, akik szorongás miatti inszomniában szenvednek.
A nyári álmatlanság elkerülése végett nagyon fontos, hogy teljesen sötétítsük el a szobát, melyben alszunk, és lehetőség szerint gondoskodjunk arról, hogy a hőmérséklet ne legyen túl magas. Ez különösen a gyerekek és az idősek esetében nélkülözhetetlen! Lefekvés előtt kerüljük a kiadós lakomákat, és ne tegyük ki magunkat nagyobb fizikai megterhelésnek!
"Azonban, ha az inszomnia tartós, legjobb, ha specialistához fordulunk." - vélekedik D'Attoma. A detroiti Henry Ford Kórház alvási zavarokkal foglalkozó központja készített egy felmérést, amelyből kiderül, hogy a kevés alvásért, vagy az alvás teljes hiányáért legtöbbször a pszichikum zavarai felelősek - mint például a depresszió. Ezért hosszú távon nagyon káros, ha nem vesszük komolyan a kezdeti stádiumú stresszt, ami neurotikus állapothoz vezethet.
Na de hogy szabaduljunk meg a stressztől? Egy megoldás a sok közül az úgy nevezett "Relaxman", ami egy olyan gépezet, ami egy felmelegített matrac segítségével reprodukálja az anyaméh környezetet, és így segít feloldani elménk probléma "gócait".
Forrás: Grazia