Test és lélek között nagyon szoros, kölcsönös kapcsolat van, s ennek következménye, hogy tartós érzelmi zavar esetén bizony szervi-szövettani elváltozások jöhetnek létre. Ha például Ön gyakran feszült, és felszalad a vérnyomása,akkor érfalai elveszíthetik rugalmasságukat.
Vagyis mi magunk gyárthatunk magunknak betegségeket, ha nem ismerjük fel a lelki mozgatórugókat, és nem vagyunk hajlandók a lelki egyensúlyért megdolgozni.
Nézzünk néhány érdekes példát:
Az aranyér problémák esetében gyakran a rugalmasság hiánya illetve az adni tudás nehézsége áll.
Az aranyeres panaszok okai között szerepel a szorulás. Itt is érdemes a lelki hátteret átgondolni: a túlzott ragaszkodás, illetve az elengedés (pl. valamilyen probléma) képtelensége okozhatja a gyakori problémát.
Máskor elfojtott érzéseink okoznak betegséget. Asztmás beteg környezetét tanulmányozva jöttek rá a szakemberek, hogy gyakran elfojtott agresszió okozza a tüneteket. A beteg felett ilyenkor valaki uralkodik, s a vele szembeni agressziója nem bír utat törni magának.
Hasonló, elfojtott agresszió áll a gyomorfekélyes panaszok hátterében is: ilyenkor szó szerint lenyeljük a dühünket, ami aztán a gyomorban kezd el tevékenykedni.
Én magam is ismerek valakit, aki évtizedek óta papucsférjként él családjában, s meglepően jól viseli felesége határozott irányításait. Csak időközben, rejtélyes módon gyomorfekélyes lett...
KV