- Figyeljen arra, hogy valamilyen módon emlékeztesse magad a házassági évfordulóra. Manapság ebben is segít pl. az email emlékeztető, vagy a mobiltelefonok napló-szolgáltatásai.
- Beszéljék meg előre házastársukkal, hogy vesznek-e ajándékot egymásnak, meglepik-e a másikat. Ha igen,akkor lepje meg egyéni módon.
- Szervezzen egy kis összejövetelt a közvetlen barátoknak illetve a családnak. Érdemes nagyobb ünneplést szervezni, ha kerek évfordulóról emlékeznek meg (pl.5.-10- 25. évforduló).
Vannak párok, akik nem szeretnék, ha a vendégek ajándékokat vinnének az ünnepi alkalomra. Udvarias kérés formájában egy külön papíron érdemes erre felhívni a figyelmet. Nem illendő ezt a kívánságot a meghívóra nyomtatni!
- Az összejövetelen ne feledkezzenek meg a pohárköszöntőről sem!
- Az efféle évfordulós alkalmaknál, ha gondunk van az ültetési sorrenddel, akkor a következőt tartsuk szem előtt: az idősebb fiú ül az anya jobbján, az idősebb lány az apa balján. A legszűkebb család, pedig a főasztalnál, az ünnepeltekkel.
- Vezessenek egy évfordulós könyvet, naplót ezekről a jeles alkalmakról.
- Szép hagyomány, és érdemes kipróbálni: az esküvői fogadalmat újra megerősíteni.
- Ha emeletes tortát készítettek, akkor fejezzék ki összetartozásukat azzal, hogy a torta felső rétegét elosztják ketten, egymás között.
- Ha megőrizték az esküvői csokrot, tegyék az ünnepi asztalra emlékeztetőként.
- Ha pedig megvannak még az esküvői gyertyák, akkor olvasszák össze őket egy hatalmas nagy gyertyává, amit minden évfordulón meg lehet gyújtani.
- Szervezzenek egy kettesben töltött hétvégét, távol mindenkitől. Nevezzék el ezeket az alkalmakat: másod-harmad-negyed stb. mézesheteknek.
Az a lényeg, hogy valami olyasmit csináljanak, amit egyébként soha nem szoktak a hétköznapokban. Nem hiába tanácsolja a buddhisták is, hogy minden évben menjünk el egy olyan helyre, ahol még nem voltunk.