Ted Bundy, amerikai sorozatgyilkos 1974 és 1978 között nők sokaságát gyilkolta meg. Az áldozatok pontos száma ismeretlen, ő mintegy harminc gyilkosságot vallott be.
Egyébként Bundyt gyakran, mint a tipikus amerikai sorozatgyilkost emlegetik: művelt, jóképű, vallásos, fehér férfi. #img2#
Gyerekkorából kiemelendő, hogy édesanyja egyedül nevelte fel, apja kiléte ismeretlen. 9 éves koráig együtt éltek anyai nagyapjával, aki - hasonlóan a család sok más tagjához - mentális problémákkal küszködött.
Mivel, akkoriban szégyen volt leányanyaként gyermeket nevelni, így a környezetnek azt hazudták, hogy a nagyszülők fogadták örökbe Tedet, és Eleonore, az anyja pedig a testvére. Bundy is ebben a hitben nőtt fel. Később elköltöztek, anyja pedig férjhez ment.
Anyja házassága révén meglehetősen vallásos közegben nőtt fel, kitűnő előmenetellel tűnt ki a helyi iskolában, s aktív részese lett a metodista egyház közösségének. A visszaemlékezések szerint viszont nehezen barátkozott, nagyon visszahúzódó típusú ember volt.
Már a középiskolai években elkezdte a bűnözést: ám ekkor ez még kimerült piti bolti lopásokban, amatőr szélhámoskodásban, és tini lányok utáni leskelődésben.
Érdekesség, hogy önkéntese volt a Republikánus Pártnak és egy öngyilkossági krízisközpontnak is.
27 évesen kezdte el ámokfutását, s áldozatai fiatal, fehér nők voltak, hosszú sötét hajjal.
Jóképű jogászhallgatóként könnyen magára vonzotta a fiatal egyetemista lányok figyelmét különböző ürügyekkel. Általában az egyetem körül sétálgatott nagy könyvhalommal a kezében, s mikor kiszemelte áldozatát, mintegy véletlenül elejtette a könyveket.
A nők ilyenkor felajánlották segítségüket, ő pedig a kocsijához csalva őket, betuszkolta őket erőszakkal a járműbe. Molesztáltálás illetve a legszélsőségesebb szexuális fantáziáinak megvalósítása után megölte valamennyiüket, és a testeket olyan helyen dobta ki, ahol nem valószínű, hogy hamar megtalálhatják.
Miután egyik áldozata megszökött tőle, elfogták, és 10 évi fogvatartás után elektromos szék általi halálra ítélték. A börtönben töltött évek alatt igen csak megszaporodott női rajongóinak száma, akik elárasztották levelekkel.
Érdekes adalék, hogy a vele készült utolsó interjúban, Bundy fontosnak tartotta elmondani, hogy a pornográfia milyen veszélyeket rejt a társadalomra. Minden baj forrásaként az erőszakos filmeket, játékokat és a tv-t jelölte meg.
Emellett külön kihangsúlyozta, hogy egy teljesen normális, 5 gyerekes, vallásos családban felnőve, szülei mindig is odafigyeltek rá. Teljesen átlagosnak jellemezte az otthoni légkört.
A gyilkosságok hátterében beteges szexuális fantáziálásai álltak. Ezek először 13 évesen jelentek meg gondolataiban, a szomszédoknál talált szexújságok, majd videófilmek hatására. Egyre inkább erősödött benne a vágy, hogy titkos fantáziáit a valóságban is kipróbálja. Hogy a gátlásait, félelmeit legyűrje, alkohollal oldotta szorongásait.
Olyan volt, mint egy pusztító tornádó: szép lassan összesűrűsödött agressziója, aztán váratlanul lecsapott a mit sem sejtő áldozatra. Aztán visszavonult, és élte tovább az átlag amerikaiak életét. Vallomása szerint minden egyes gyilkossággal lecsökkent a benne lévő feszültség szint, s ez egy ideig nyugodt életet biztosított számára.
Az interjú után 24 órával, 7.15 perckor Ted Bundyt kivégezték. Az utolsó szavai a következők voltak: "Szeretném a szeretetemről biztosítani a családomat és a barátaimat"
Forrás: www.answers.com/topic/ted-bundy
K.V.