A hüvely PH-értékének megváltozását számos tényező előidézheti, amelyek egy részét ki lehet küszöbölni, mást azonban - mint például hormonális változásokat - egyszerűen nem lehet elkerülni, csak időben elkezdeni a kialakuló fertőzés kezelését. Melyek azok a helyzetek, amikor még jobban oda kell figyelnünk az intim higiéniára?
Menstruáció: a távozó vér befolyásolja a hüvely kémhatását, amire még rá is teszünk egy lapáttal a betétek és tamponok használatával! Soha ne használjunk illatosított betétet, ugyanis a hozzáadott illatanyag csak még sérülékenyebbé teszi az intim tájakat!
Antibiotikumok: antibiotikumos kezelés alatt sokkal veszélyeztetettebb az egyensúly, így ilyenkor jobban oda kell figyelnünk a helyes tisztálkodásra!
Ruházat: a műszálas és szoros fehérneműk megfelelő környezetet biztosítanak a kórokozók és gombák számára.
Uszoda, strand: a gond nem a medencékben fürdő emberekkel van, ugyanis a víztisztító, vízforgató berendezések biztosítják a megfelelő higiéniát. Inkább a klór a bűnös, ez ugyanis képes lerombolni a természetes védőköpenyt!
Hormonális változások: a fogamzásgátlók szedése vagy a változókor is előidézhet olyan állapotot a szervezetben, hogy felbomlik a hüvely kémhatásának egyensúlya. A terhesség is ilyen szakasz a nők életében, amikor ráadásul egy komoly fertőzés gondokat tud okozni a baba kihordásában, úgyhogy a kilenc hónap alatt és szülés után még óvatosabbnak kell lenni!
Illatosított toaletteszközök és mosakodószerek: ugyan az elmúlt években egyre több ilyen terméket reklámoznak, az illatos wc-papírok, betétek, lúgos kémhatású tusfürdők és szappanok nem megfelelőek az intim területek ápolására!
Stressz: mint bármely más szerv, a hüvely állapotát is rontja a hosszan tartó stressz, a tejsavköpeny sérülhet!
Elhízás: ha túl sok cukrot fogyasztunk, ne csodálkozzunk, ha kellemetlen tüneteink vannak! Az elhízás, a túlsúly is fertőzésekre hajlamosító tényező.