Púderozás - az arc előkészítése nélkül
Csúnyán fénylik a bőre épp a randevú előtt? Első reakciója, hogy gyorsan a púderdobozához vagy az alapozókrém-tubusához nyúl. Pedig ez nem a legjobb módja a mattabb, szép bőr elérésének. A sietve felvitt púder használata azzal a veszéllyel jár, hogy ön eltömíti az izzadt bőr pórusait egy bizonytalan összetételű alapozóval.
A megoldás: a púder használata előtt jó erősen itassa fel nedvszívó kozmetikai papírral vagy papír zsebkendővel az arcán észlelt izzadságot, esetleg a zsírosan fénylő réteget. Utána nedvesítse át a papír zsebkendőt, törölje át azzal is az arcát. Ha még aznap nem használt nappali krémet (különösen, ha száraz a bőre) feltétlen azt is kenje fel a púderozás előtt.
A hajszínezésre előírt idő túllépése
Sokan azt gondolják, hogy ha minél tovább hagynak magukon valamilyen hajszínező anyagot, jobb eredményt, szebb színt érnek el vele. Ez tévedés: a hajfesték hatóidejét, a festésre szánható időmaximumot egyértelműen közlik a termék használati utasításában. Ezen az időn túl fennáll a veszély, hogy a hajszínező festékben lévő anyagok agresszívan hatnak a hajra, kárt tesznek benne, és ki is szárítják. Ennek eredményeképpen a haj fakó, színtelen, durva tapintású, nehezen kezelhető és töredezett lesz. Ugye, nem hangzik valami jól? Ez főképp a szőkítő hajfestékekre érvényes.
A legkíméletesebb, de tartós hajfestéshez inkább a vörös, illetve barna árnyalatok ajánlhatóak. Lehetőleg ne festéket, hanem kettes fokozatú hajszínezőt vagy hennát, illetve hennás hajfestéket használjon. Mára kapható szőkítő hatású henna is - érdemes tehát körülnézni a natúrtermékeket árusító drogériák polcain.
Után-festésnél csak a töveken hagyja haján a festéket az előírt ideig - a már festett részt ne kezelje tovább 10 percnél. Szőkítésnél különösen ügyeljen arra, hogy a hajvégeken csak nagyon rövidideig legyen rajta a festék.
A zuhanyozás utáni helytelen szárítkozás
Kivel ne fordult volna már elő, hogy zuhanyozás, fürdés után, vizes testtel beburkolózott egy jó vastag fürdőköpenybe, és így hagyta, hogy megszáradjon... A bőr pedig "kiált" egy kellemes törölközésért, amely felpezsdíti a vért, és segít eltávolítani az elhalt hámsejteket.
Vizesen kilépve a kádból vagy a zuhany alól, mindig gondosan meg kell törülközni, majd következzék a testápoló alkalmazása a test egész területén, a bőrtípustól függően - ezzel segítve a bőr védőrétegének megújulását és a bőr dehidratációjának megakadályozását. Harmincon túl a különböző testtájakon célszerű különböző testápolókat alkalmazni - például a comb - és fartájékon cellulitisz ellenit, a lábszárakon jó zsírosat, a mellen pedig feszesítő hatásút...
Arctej alkalmazása leöblítés nélkül
Este, amikor gondosan letisztítja a bőrét a napi sminktől és szennyeződésektől, nagy rá a kísértés, hogy ne öblítse le az arctisztító tejet (különösen, ha nagyon jó minőségű), mert úgy véli, hogy ezzel használ a bőrének? Vesse el ezt a gondolatát! Még ha úgy érzi, hogy bőrtápláló vagy frissítő hatású is ez a készítmény, mindenképpen feloldja az arcfestéket, púdert, a szennyeződéseket, és ez a "keverék" beivódik bőrébe. Ha nem távolítja el az arctejet, megakadályozza a bőr kellő lélegzését.
Vigyen fel az arctejes tisztítás után arc-tonikot is a bőrére, majd kezdje újra műveletet, amíg az arctisztító vatta teljesen tiszta nem lesz. Ezután bő vízzel öblítse le az arcát, majd használja a bőrtípusának megfelelő krémet.
Rossz minőségű körömlakk használata
Micsoda balszerencse! Kedvenc körömlakkja besűrűsödött, de ideje nincs, hogy újat vegyen. A szokásos reflex: fogja a körömlakk-lemosót, és önt bele, hogy felhígítsa a sűrű lakkot. Rosszul teszi. Az oldóanyag, aceton hozzáadásával megbontja a lakk homogenitását, és emiatt a körömlakk elveszíti tartását, fedőképességét.
Ám kaphatóak speciális, erre a célra kifejlesztett oldószerek. Szakítson időt arra, hogy a szakboltokban utánajárjon, kaphatók-e (mielőtt kidobná a kedvenc lakkját).
Új lakkra vágyik, de kevés a pénze? Akkor bizony későbbre kell halasztania a vásárlást: az olcsó lakkok lehet, hogy jól fednek, ám megtörténhet, hogy tönkreteszik a köröm szerkezetét. Ilyenkor a köröm "lemezesen" törik. Ha a baj bekövetkezett, kezelje körmeit kalciumos körömerősítővel, vagy speciális, erősítő hatású, "kettő az egyben" alapozóval, és csak utána vigye fel a lakkot...
Azonos krém alkalmazása arcra és szemkörnyékre
Az arc többi részéhez képest a szem körüli bőr sokkal finomabb és érzékenyebb. Ennél fogva eltérő ápolást igényel. Egyes éjszakai arckrémek használata a szem tájékán azzal a kockázattal jár, hogy reggelre bedagad a szeme. Másrészről az AHA (gyümölcssav) tartalmú készítmények túlságosan aktívan hatnak, és égető érzést válthatnak ki a szemben. Ezért kizárólag speciális szemránckrémet szabad használni, amelyet az ujjhegyre kell felvinni, majd óvatosan ütögetve bejuttatni ebbe az érzékeny bőrrészbe. A krém felvitelekor mindig a szem belső sarka felől haladon az arc külső része felé.
forrás: www.ujszo.com