Az első írásos emlék a golfról 1457-re tehető, amikor Skóciában betiltották a futballt és a golfot, hogy a skótokat az íjászatra ösztönözzék. Gondolnátok, hogy a golf Franciaországba Stuart Mária révén jutott el, aki 1567-ben, nem sokkal férje halála után, az első ismert női golfozóként játszotta a játékot, amiért többen kritizálták is? Az első golfklub a tiltások ellenére 1735-ben alakult meg Skóciában, a Royal Burgess Golf Society, de csak 1867-ben alakult az első női golfklub St. Andrews-ban, sőt, mind a mai napig vannak olyan klubok, ahol kizárólag férfiak lehetnek tagok. 1900-ban és 1904-ben a golf szerepelt az Olimpiai Játékokon is, s több, mint 100 év után ismét indulhattak golfozók olimpián. 2016-ban Rio de Janeiro-ban két versenyszámban is versenyeztek golfjátékosok.
Magyarországon 1902-ban Andrássy Gyula gróf mutatta be a fővárosi Lóversenypályán, hogyan kell golfozni. Az első magyar pálya Tátralomnicon épült 1908-ban, a későbbi többszörös magyar golfbajnok, Lauber Dezső tervei alapján. Az első magyar versenyt is itt rendezték meg 1909-ben, majd 1910-ben megalakult a Budapesti Golf Club (amely utóbb a Magyar Golf Club nevet kapta). A 20-as évekre a hazai golf az európai élvonalba emelkedett a jól képzett férfi és női játékosoknak köszönhetően. Az ötvenes évekre a golf politikai okokból nem kívánatos sporttá vált, s csak a hetvenes években éledt újjá. 1989-ben megalakult a Magyar Golf Szövetség, és számos golfpálya is épült, így már évi több száz versenynek adnak otthont a hazai golfpályák.
A golf lényege: a különböző domborzati viszonyokkal és akadályokkal (például homok, víz) nehezített pályaszakaszokat úgy megjátszani, hogy pályaszakaszonként a lehető legkevesebb ütésszámmal jussunk el a kezdőponttól (teeing ground) a lyukig (hole).
Az Egyesült Államokban a lakosság mintegy 60 százaléka golfozik, az autógyártás után ez számít a második legnagyobb üzletágnak, Angliában pedig többen golfoznak, mint amennyien futballoznak. Magyarországon persze ettől igen messze vagyunk, itt a golf még sokáig nem lesz tömegsport. Bár 2001-ben még csak 6 golfpálya és 3 gyakorlópálya volt Magyarországon, azóta 20-ra duzzadt a számuk.
- Birdland Golf & Country Club, Bükfürdő – Magyarország első 18 szakaszos championship pályája
- Budai Golf Club, Diósd – 6 szakaszos
- Zala Springs Golf Resort, Zalacsány - 18 szakaszos, a gyönyörű zalai dombság közt
- Pannónia Golf & Country Club, Alcsútdoboz – 18 szakaszos
- Balaton Golf Club, Balatonudvari – 18 szakaszos, Tihany szomszédságában
- Hencse National Golf & Country Club – 18 szakaszos, közel a Zselichez
- Continental Citygolf Club, Óbuda – 9 szakaszos, gyönyörű panorámával - Budapestre
- Budapest Highland Golf Club & Academy, Budatétény – 9 szakaszos
- Forest Hills Golf & Country Club, Zirc – 9 szakaszos
- Debreceni Golf Club - 9 lyukú pálya
- Golfclub Imperial Balaton, Balatongyörök – 9 lyukú golfpálya és driving range a Becehegynél
- Golfissimo Indoor Golf Centrum – a legnagyobb hazai beltéri gyakorlóhely a Hungexpo területén
- Golftanya Driving Range, Óbuda – az óbudai Hajógyári szigeten a holt Duna-ág mellett, három hektáros gyakorlóterep
- Magyar Golf Club, Kisoroszi – Magyarország, II. világháború utáni első golfpályája a Szentendrei szigeten, 18 lyukú
- Old Lake Golf Club, Tata – az Esterházy major területén épült, Remeteségpusztán, 18 szakaszos
- Paplaposgolf & Academy, Monor - 6 lyukú golfpálya
- Rogner Hotel, Hévíz – 6 szakaszos pálya és driving range
- Sonnengolf Club, Zsira – 9 szakaszos, kivilágított 300 méter hosszú driving range, a pálya egyik szélét már Ausztria határolja
- St. Lőrinc Golf Club, Pestszentlőrinc – 9 szakaszos golfpálya a festői csónakázó tó körül
- Bujdosó tanya, Lajosmizse
- Nyírségi Golfklub, Kemecse