Mindig követtem a samponok, és egyéb kozmetikai szerek utasításait, mégis kénytelen voltam megszabadulni hosszú tincseimtől. Miután megtörtént a "fájdalmas elválás, kutakodni, informálódni kezdtem, hogy vajon hol rontottam el a hajam ápolását. Megdöbbenésemre kiderült, hogy a mosásnál...
Ugyanis az a gyönyörű hajkorona, melyet ápolunk, amelyre oly büszkék vagyunk, nem élő anyag, Aki ezt tudja, megérti hogy a médiából ránk zúduló reklámok megannyi jó tanács sok hazugság is. Ugyanis nem lehet életre kelteni valamit ,ami nem él.
Hiszen az egész hajkoronából egyedül csak a növekvő hajszálak gyökerének a vége él, amely mélyen a szőrtüszőbe ágyazódva a hajszálerekből táplálkozik.
Tehát a haj eredeti minősége semmiképpen nem javul, ha különböző vegyszerekkel kezeljük. Az egyetlen módszer az, hogy minél jobb egészségi állapotra törekszünk, egészségesen táplálkozunk, és minél több A - és D vitamint jutattunk be a szervezetünkbe.
Sokan abban a tévhitben élnek, hogyha gyakran mossák a hajukat, akkor egészségesebb lesz. Azonban a mosatlan haj egészségesebb, hiszen a hajszálakat bevonó, zsírosító faggyú simává teszi és lelapítja a keratinpikkelyeket, valamint természetes fertőtlenítőszerként működik. Ezért a túl bőséges samponhasználatnak sincs sok értelme. Továbbá, mivel a fejbőr és a haj általában öntisztuló, az úgynevezett gyógy-samponokra sincs szükség.
A hajnak az használ a legtöbbet, ha békén hagyjuk. Ilyenkor éli természetes életét, és nekünk nincs más dolgunk, csak néhány naponta megmosni. Az átlagos minőségű hajat 3-4 naponta kell megmosni. A modern samponok sajnos vegyi tisztítószerek, amik harminc másodperc alatt kifejtik hatásukat. Ezáltal fölösleges kétszer egymás után megmosni a hajat, még akkor is ha a gyártó a használati utasításban a kétszeri samponozást javasolja. A túl sok mosás árt a hajnak, kárt okoznak a hajuknak. Ugyanis a fejbőr felpuhul, a szőrtüszők ellazulnak benne, és a túlságosan erőteljes hajápolás következtében a haj hullásnak indul.
Élettani és gyógyászati meggondolásokból, azokat a samponokat és balzsamokat használjuk, melyek a haj és a fejbőr természetes savasságát akarják visszaállítani és fenntartani. Ezért érdemes elolvasni a hajápolószerek címkéjét, és azok mellett dönteni, melyeknek hatóanyagai fenntartják a sav-bázis (pH) egyensúlyt. A legtöbb kozmetikai cég törekszik a pH-egyensúly fenntartására, amit úgy érnek el, hogy gyenge savat adnak hozzá a samponokhoz, vagy a balzsamokhoz, így a szer kémhatását a bőr természetes pH-értékére csökkentik. Érdemes tehát csökkentett pH-értéket mutató sampont vagy balzsamot keresni az üzletekben.
Végezetül, ha nem szeretnének úgy járni, mint én, akkor fogadják meg ezeket az alapvető tanácsokat, és figyeljenek oda a hajkoronájukra...