Életforma.hu

ÉLET-MÓD

"Rajtad is múlik, ha beteg leszel!"

Valóban bele kell törődnünk betegségeinkbe? Mi van a gyógyszereken túl? Mikor hívjuk segítségül az alternatív gyógymódokat?

Megkérdeztük dr. Kecskés Gabriella belgyógyászt, a Medic-Poliklinika igazgató főorvosát

- Túl sok a gyógyíthatatlan betegség, gondolok itt azokra, amelyekkel egész életünkben együtt kell élnünk. Az állandó gyógyszerszedésre és orvosi ellátásra szoruló emberek tömege egyre gyarapodik. Valóban bele kell törődnünk betegségeinkbe?

- Csak a kémiai, morfológiai szemléletű oktatott és finanszírozott medicina szerint vannak gyógyíthatatlan betegségek. Ha holisztikus megközelítést alkalmazunk a gyógyításhoz, s nem csak gyógyszereket és sebészkést, akkor nem létezik gyógyíthatatlan betegség. A holisztikus szemlélet az egyes embert a maga környezetében, lelki, mentális állapotával és testi problémájával együtt nézi. Tehát az embert és nem a betegséget kezeli.

- Vannak természetesen velünk született betegségek is. Ezeket is be lehet sorolni a meggyógyíthatók közé?

- Léteznek veleszületett és szerzett betegségek. A veleszületettek lehetnek dominánsan öröklődők és csak a hajlamot örökölhetők. Az utóbbiakról állítom, hogy a genotípus nem egyenlő a fenotípussal, tehát nem törvényszerű, hogy egy öröklött hajlam esetén meg is betegedjünk. Nem beszélve arról, hogy óriási léptékben fejlődik a medicina. Gondoljunk arra, hogy az őssejtekkel már olyan betegségeket lehet gyógyítani, amiről álmodni sem mertünk. Az öregedés hormonjának, a DHA-nak a megtalálásával és terápiás alkalmazásával is hihetetlen távlatok nyílnak meg. A dominánsan öröklődő betegségek esetében is nagyon sokat lehet csökkenteni a megbetegedés esélyén és fokán, ha a beteg az energiarendszerét folyamatosan működőképesen tartja. A hajlamot pedig nagyon eredményesen lehet csak hajlamszinten megtartani, s nem engedni a betegség kifejlődését. Például az allergia nem születik velünk. Az arra való hajlam öröklődik, de kifejlődésében a külső körülményeknek, az energetikai viszonyoknak - hogy belelépünk-e "abba a folyóba", mert ugyanabba már sohasem! - meghatározó szerepe van. De nem bízhatunk csak az orvostudomány fejlődésében. A szívinfarktust gyógyíthatjuk őssejtkezeléssel, de a beteg ismét betermeli magának az infarktust, ha a gondolkodásán, életmódján, distressz-feldolgozási képességén nem változtat. S a betegnek akarnia is kell a gyógyulást. Ha ragaszkodik a betegségéhez, akkor mi, gyógyítók, csinálhatunk, amit akarunk, eredménye nem lesz.

- Itt a pszichés tényezők szerepének jelentőségére utal?

- Bizonyára többségünk találkozott már az ismeretségi körében a "betegségelőny" pszichés tényezőjével. Sokan azért ragaszkodnak a betegségükhöz, mert a szeretteik figyelmét, törődését csak így tudják megkapni.

- A kínai szemléletű meridiánok, energiautak mentén szerveink összeköttetésben vannak. Az energiahiány, illetve -túlsúly betegséget eredményezhet, mely további energiablokkot idéz elő, s az energia áramlását megakadályozza. Mik okozzák pontosan az energiahiányt?

- Az emberi szervezet, az emberi lélek és tudat egymással összefüggő, bonyolult rendszer. Például a szív és érrendszeri megbetegedéseknél automatikusan a koleszterinszint nagyságából indulunk ki. Megszüntetjük a koleszterinben gazdag ételek fogyasztását, a zsírszegény étkezés miatt nem viszünk elegendő A-, D-, F- és K-vitamint a szervezetünkbe, ami további egészségi problémákat okoz. Szem-, bőrbetegségeket szerzünk be általa, bőrgombásodással küszködünk, stb. Tudjuk-e például azt, hogy az erekben akkor kezd lerakódni a mész, ha ott vírus vagy baktérium gyulladást idézett elő? Ha a mikrobákat, baktériumokat, vírusokat, gombákat kiszűrjük a szervezetből - még azt is, amelyik gyerekkorban okozott gondot, s nem is tudunk róla, hogy szervezetünk emlékezik rá, tárolja -, megakadályozhatjuk az érelmeszesedést. De folytathatom a példák sorát olyan betegséggel, amely esetében könnyebben elfogadjuk, hogy mi magunk vagyunk az okozói. Mert szerintem minden betegséget magunk termelünk be, de ezt az összefüggést még nagyon kevés ember hajlandó belátni. A gyomorfekély például hajlam, de egyértelműen életmód, a distressz egyik tipikus betegsége. A lélek oldaláról megközelítve, azok lesznek gyomorfekélyesek, akik valamit nagyon nem tudnak megemészteni, akik folyton a határidők szorításában élnek, stb. Ám ott van a helicobacter is, amelyik erre az energetikai problémára "éhezik", szépen megtelepszik ebben a számára nagyon is kedvező gyomorközegben, erősítve, fenntartva az energiahiányos állapotot. A reflux már a következő betegsége az energetikai blokknak. A nyelőcső, az orrgarat nyálkahártyája gyulladásának az okozója. A distressz helyes feldolgozása, a harmonizálás kineziológus segítségét igényli, de például a Bach virágterápia is eredményesen alkalmazható. A helicobacter kiölése már drasztikus, tehát akár antibiotikumos gyógyszerekkel is történhet. Ami után a bélflórát vissza kell állítani a maga természetes állapotába. Természetesen a terápia homeopátiával is lehetséges, mely hosszabb időt vesz igénybe, viszont összetettebb hatású, és nem mérgezi a szervezetet, olyan energetikai viszonyokat teremt, ahol a helicobakter nem érzi jól magát

- És még nem beszéltünk arról, mit kell tenni, hogy az ember ne termelje újra be magának ugyanazt a betegséget.

- A pszichét kezelő, a tudatot harmonizáló segítő technikák igénybevételén kívül teljes életmód- és gondolkodásváltásra van szükség. S nem utolsósorban, legalább kétévente ki kell tisztítani a szervezetünkből a káros anyagokat, lerakódásokat, mikrobákat, gombákat, betegséget okozó baktériumokat, vírusokat és a vegyi anyagokat. Mindez a Voll-módszernek mint energetikai diagnosztikai és terápiás módszernek, valamint a homeopátiának a nyugati medicinával való ötvözésével, holisztikus szemlélettel lehetséges. Aki nem hiszi, járjon utána!

D. M.

Medic-Poliklinika

Dr. Kecskés Gabriella magánszakorvosi rendelőintézete

1052 Budapest, Városház u. 14. I. emelet 3.

www.medic-poliklinika.hu

A cikk a Piac és Profit NHD mellékletének 2008. júniusi számában jelent meg.


6 egyszerű tipp lakásból házba költözéshez

6 egyszerű tipp lakásból házba költözéshez 

Nőként sokat kombinálunk, ami időnként bosszantó, de néha nem is rossz szokás. Kiváltképp akkor, ha olyan szituáció előtt állunk, mint egy lakásból való költözés az új családi házba.
Hogyan őrizd meg bőröd frissességét a nyári hónapokban?

Hogyan őrizd meg bőröd frissességét a nyári hónapokban? 

Amikor a meleg napokon pihenni indulunk, mindenki szeretné a legjobb formáját hozni, és ebben a bőrünk ápolása különösen fontos szerepet kap.
Viszkok Fruzsi tippje: tartós szőrtelenítés otthon is

Viszkok Fruzsi tippje: tartós szőrtelenítés otthon is 

Az otthoni tartós szőrtelenítés egyre népszerűbb megoldás azok körében, akik szeretnének hosszú távon megszabadulni a nem kívánt szőrszálaktól anélkül, hogy időt és pénzt áldoznának drága szalonkezelésekre.
Hogyan rendezd be a hálószobád, hogy valódi pihenőszigetté váljon?

Hogyan rendezd be a hálószobád, hogy valódi pihenőszigetté váljon? 

A hálószoba sokkal több, mint egy hely, ahová aludni járunk. Ez az otthon legintimebb tere, ahol kikapcsolódunk, megpihenünk, és új energiával töltődünk fel. Éppen ezért fontos, hogy a berendezése ne csak ízléses, hanem funkcionális és kényelmes is legyen. Cikkünkben összegyűjtöttük a legfontosabb szempontokat, hogy a hálószobád ne csak szép, hanem élhető és nyugodt tér is legyen.
Hogyan szoktasd hozzá kutyádat a szobakennelhez?

Hogyan szoktasd hozzá kutyádat a szobakennelhez? 

A szobakennel sok gazdi fejében még mindig a „bezárás” fogalmával él együtt, pedig valójában épp az ellenkezője: egy jól bevezetett kennel nyugalmat, stabilitást és biztonságot ad a kutyádnak.
Így lesz stresszmentes az ételrendelés

Így lesz stresszmentes az ételrendelés 

Nőként nem mindig könnyű helytállni a mindennapokban, hiszen a munkahely mellett többnyire rájuk hárul a háztartás vezetése, a főzés és a gyereknevelés is.
Ne hagyd az utolsó pillanatra: így hozd formába a kertet nyárra

Ne hagyd az utolsó pillanatra: így hozd formába a kertet nyárra 

Amint megérkezik a tavasz, a kert újra életre kel, de csak akkor, ha mi is készen állunk rá.
Az éves megyei matrica előnyei a közlekedők számára

Az éves megyei matrica előnyei a közlekedők számára 

A 2015-ben bevezetésre került megyei matricák az elmúlt egy évtizedben egyértelműen igazolták létjogosultságukat, hiszen már jó ideje vezetik az eladási statisztikákat. Érdemes tehát megvizsgálni azt is, mi okozza ilyen mértékű keresettségüket.
Bosch: háromszor a Föld körül – 120 ezer sportkilométer 6 év alatt

Bosch: háromszor a Föld körül – 120 ezer sportkilométer 6 év alatt 

Hatodszor is a Bosch az első helyen az országos Fut a cég versenyen
Ébredő életenergia – hogyan segít a kundalini jóga a nőknek?

Ébredő életenergia – hogyan segít a kundalini jóga a nőknek? 

A kundalini jóga a kedvesség és a tudatosság jógája, ebből adódóan ideális a gyengédebb nem képviselői számára. De miben és hogyan segíthet nekünk? Hogyan járul hozzá ez a jógaforma a belső tér megtapasztalásához? Ezekre a kérdésekre keressük a választ.