Nem mindig könnyű nekiindulni
Sokszor féltjük, és igyekszünk megóvni őket minden rossztól, emellett jó példával járni előttük. Ugyanakkor örömmel gondolunk vissza arra, hogy mi miket műveltünk a rakétamászóka, vagy a zsiráfmászóka tetején annak idején. Vacsora előtt nem eszünk édességet…legalábbis nem a szüleink szeme láttára majszoljuk be a napi jutalom túró rudit, hanem a kamra titkos sötétjébe rejtőzve. Önnön gyarlóságainkon felülkerekedve próbáljuk sokszor „kimozdítani” őket a szabadba, holott legszívesebben a kanapén ülve néznénk a kedvenc műsorunkat. Ilyenkor talán a gyermek is a kanapéról nézné a kedvenc rajzfilmjeit, azonban egy rövid diplomáciai tárgyalást követően végül a gyermek rábólint a játszótérre. Tárgyalóképességünk alapja ilyenkor általában egy beígért fagyi, vagy süti, de akár lehet egy izgalmas, érdekes új játék is. Majd óráknak tűnő percek következnek: öltözködés, menj el előtte wc-re, mit vigyünk még magunkkal, stb., aztán irány a szabad!

Ha már unalmas a bicikli
Bár sokunk számára a bicikli egy varázslatos, várva várt járgány volt, ma már koránt sincs ilyen kiemelkedő helye. Ez nem azt jelenti, hogy a gyerekek már ne szeretnének tekerni, csak éppen más járművek kerültek a rangsorban a bicikli elé. Ilyen jármű például a minden irányba gördülő szuperdeszka. Ezt akár a szülők is kipróbálhatják, de a gyerekek akár fekve, térdelve, állva, sőt még ketten közösen is használhatják. A kicsik nagyon élvezik azokat a játékokat, amelyeket sokoldalúan tudnak használni, ráadásul emellett számos fejlesztő hatása is van, mint az egyensúlyérzék, a mozgáskoordináció, a szem-kéz-láb koorrdináció, de javítja a térérzékelést, az irányérzékelést, a figyelmet és a koncentrációt is. Ezeket a deszkákat otthon is használhatják a gyerekek, így az esőnapokon sem kell lemondani róluk.

A megunhatatlan kismotor
Ha pici gyermekkel szeretnénk elérni a játszót, akkor jó ötlet, ha motorra pattan a gyermek. Nemcsak az egyensúlyozást, és az összetett mozgást tanulja meg általa, de apa vagy anya is rengeteg időt spórol azzal, hogy nem kell félpercenként megállni hazafelé a bölcsiből, oviból, mert egy újabb szép kavicsot vagy érdekes faágat talált. Sőt! Egy idő után annyira a motorsport rabjává válnak a kis lurkók, hogy a kísérő szülő azon kapja magát, hogy egyre sűrűbben lépdelve „sportol”.

Egy kis újdonság a kertbe
Akik kertes házban élnek, azoknak szerencséje van, hiszen csak átlépik a küszöböt, és mehet is a szabadtéri játék. Node miféle játék? Sokszor előfordul, hogy kissé motiválni kell az aprónépet, vagy esetleg valami újra vágynak. Uccu neki, elő a billenő rácshintával. Könnyű, ugyanakkor erős és strapabíró. Pont ezért kültéren és beltéren is egyaránt megállja a helyét. A picit félénkebb gyermekek is hamar ráéreznek egy kis segítséggel. Legyőzik a félelmeiket, nő az önbizalmuk, játszva tanulnak meg egyensúlyozni úgy, hogy közben tudat alatt koncentrálniuk kell minden mozdulatukra.
A színes elemekből álló egyensúlyozó ösvényekkel, érzékelő ösvényekkel tovább pallérozhatjuk gyermekünk mozgáskoordinációját, amiből ők csak annyit vesznek észre, hogy milyen jó buli pályát építeni, aminek csak a kreativitás szabhat határt (akár több készlet is kombinálható nagyobb ösvények építéséhez), milyen jó győzni, ha mondjuk versenyzünk a felépített, színes pályán, és ha esik az eső, és anya azt mondja, hogy nem lehet kimenni, akár bent a lakásban is lehet vele játszani.
Ne adjuk hát fel, igenis fontos, hogy minél többet játszunk a friss levegőn, a szabadban, és tegyük ezt minél változatosabbá.