Ezért érdemes átgondolnunk, vajon mi mennyire vagyunk kitéve a szívroham és egyéb szív- és érrendszeri betegségeknek. Ha a következő állítások közül több is igaz Önre, gyakrabban menjen el kivizsgálásra, és jobban figyeljen oda életvitelére!
A negyven év feletti életkor, valamint nőknél a klimax a rizikós időszak, ugyanis a szervezet öregedésével egyre nagyobb terhelést kell elviselnie a szervezetnek. Arról nem beszélve, hogy ilyen korban alakul ki a kettes típusú cukorbetegség, amely - ha nem figyelünk oda rá - a szívet is veszélyeztetheti!
A szívbetegek többségénél megfigyelhető családi halmozódás, vagyis a betegségre való hajlam örökletes. Ezért ha felmenői között sok volt a szívbeteg, sokkal jobban oda kell figyelnie a fellépő tünetekre! A család azonban meg is védhet a érrendszeri kóroktól: azok az emberek, akik nem tagjai valamilyen intim közösségnek, mint amilyen a család, sokkal nagyobb arányban halnak meg szívbetegségekben.
Az elhízás és a mozgásszegény életmód a legnagyobb rizikófaktorok közé tartozik, ezért érdemes a gyerekeket nem rászoktatni a gyorséttermi ételekre, valamint a tiniket is meggyőzni arról, hogy ne hagyják abba az addig űzött sportágat. Ekkor ugyan még nem jelent a szervezetnek feldolgozhatatlan problémát a sok zsíros és egészségtelen étel, de a rossz életmód később is megmarad, amikor ennek már végzetes következményei lehetnek.
A magas vérnyomás és a magas koleszterinszint intő jelek, van, aki örökli a magas koleszterinszintet, és radikálisan nem tud változtatni rajta, ám sokaknak táplálkozásuk miatt alakul ki.
Szabó Fruzsina