Ne tessenek meglepődni, a válások megünneplése, az úgynevezett válás-partyk manapság már nem csak a nagy amerikai sztárok körében hódítanak, s szakemberek is állítják: terápiás hatású lehet egy ilyen ünnepi ceremónia.
Miben is segít a válás utáni nagy buli?
Pontot tesz a egy fájdalmas és megterhelő válási procedúra végére.
Egy rituálé, ami abban segít, hogy életünk egy új szakaszába átléphessünk.
Lehetőség arra, hogy kitomboljuk magunkat, sírjunk, nevessünk vagy ordítsunk a legjobb barátaink illetve családtagjaink körében.
A barátok egy ilyen alkalom során kifejezhetik, hogy mellettünk állnak,, s nem maradunk egyedül.
Alkalom arra, hogy köszönetet mondjunk azoknak, akik mellettünk álltak a válás alatt.
S egyúttal ki is hirdeti, hogy egyedülállók lettünk, életünk új szakaszához érkeztünk el- ezt pedig mindenképp meg kell ünnepelni. Nem?
Kiket hívjunk meg rá?
Meghívhatjuk például azokat az ismerőseinket, akik maguk is elváltak már korábban, és természetesen udvariasságból a válóperes ügyvédünket (bár ő nagy valószínűséggel nem fog eljönni)
Ha nő rendezi a bulit, akkor elsősorban nőket, ha férfi, természetesen főként férfiakat szoktak meghívni.
Egy jó tanácsot viszont érdemes megfogadni: gyermekeinknek nincs itt a helyük! Számukra az a fontos, hogy mindkét szülővel harmonikus, jó viszonyban legyenek.
És mit csináljunk?
Mindent, ami segíthet abban, hogy megkönnyebbüljünk.
Meséljünk minél több történetet, szerezzünk be olyan alapfilmeket mint a Rózsák háborúja. Égessük el rituálisan a házassági papírunkat.
Írjuk össze azokat a dolgokat,amik nagyon nem tetszettek házastársunkban.
Ami tilos...
Ez az egész arról szól, hogy mi magunk megkönnyebbüljünk, és túllépjünk életünk ezen szakaszán. Tilos bármi olyasmit tenni, mondani, ami a másikat megalázza, fájdalmat okoz neki, tovább gerjeszti a feszültséget.
Ne vegyük fel videóra a válóbulinkat!
És ne égessünk el családi fotókat, hiszen ezzel gyerekeinket is büntetjük!
K.V.