Echinacea
Elsősorban immunerősítő hatását hangsúlyozzák, a gyógyszeripar is emiatt a tulajdonsága miatt figyelt fel rá. Ma már rengeteg formában kapható és a náthás időszakban ajánlott is fogyasztása.
Ha a hangzatos nevet elhagyjuk, nevezhetjük bíbor kasvirágnak is ezt a margarétára hasonlító ám rózsaszínű szirmokkal ékes lágyszárú növényt. A szép virág Észak-Amerikában honos, ám nálunk is megél, ha ültteik, egész nyáron virágzik.
Elsősorban alkoholos kivonatát ajánlják, ezek az úgynevezett echinacea cseppek, de tea formájában is fogyasztható.
Acerola
Magas C vitamin tartalma tette ismertté ezt a gyümölcsöt. Kivonata számos vitaminkészítménybne megtalálható, de üdítőitalokban is találkozhatunk kivonatával.
Bár barbadosi cseresznyének is nevezik a Dél-Amerikában ismert cserje termését, valójában egy citrusféléről van szó. Megjelenésében azonban valóban a mi cseresznyénkre hajaz, hiszen apró és piros bogyókat hoz a kisméretű bokor.
C vitamin tartalma a narancsénak negyvenszerese, de emellett számos hasznos nyomelemet, vasat, A-vitamint, thiamint, riboflavint, magnéziumot, is tartalmaz ez az apró gyümölcs.
Ginko Biloba
Flavonoidjai, antioxidáns tartalma miatt számos felhasználási módja van ennek a növénynek a depressziótól az impotencián át, egészen a mandula gyulladásig sok kórt kezelnek vele.
Valójában az egyetlen ma is élő páfrányfenyő a Ginko, rokonai kihaltak, valamikor a perm időszakban voltak honosak bolygónkon. A páfrányfenyő Kínában honos és nemcsak ősi, hanem hosszú életű fa is, hiszen több mint ezer éves példányt is ismernek belőle.
Értágító hatás miatt az egész szervezetben javítja a vérkeringést, elsősorban ennek köszönhető agyserkentő és szíroham megelőző hatását. Emiatt a tulajdonsága miatt természetes stimulálószer is, hiszen javítja a koncentrálóképességet és növeli a teljesítőképességet is.