Pontosabban, ha elbukik, mindig felkel.
Egyik nap azon gondolkodtam, hogy folyamatosan egymást váltó kormányok mennyire segítik ezt a gondolkodást? Ha egy cég csődöt mond, ügyvezetője 5 évig nem lehet cég ügyvezetője. Miért? Hol a második esély? Illetve mikor? 5 év múlva.
A II. Erőlevest hívtam megint segítségül, nézzünk meg pár embert, akik a környezetük véleményére, bukásaikra nem figyelve újrakezdték, és sikeresek lettek:
- Woody Allen; az Oscar- díjas forgatókönyvíró, producer, és filmrendező- elhasalt filmrendezésből a New York-i Egyetemen és a New York-i City College-ban. (Az előbbi helyen angolból is)
- Leon Uris, a nagysikerű Exodus írója a középiskolában háromszor bukott angolból.
- Az Universal Pictures vezetője 1959-ben egyszerre utasította el Clint Eastwoodot és Burt Reynoldst. A következő indoklást adta Reynoldsnak,-maga tehetségtelen. Eastwoodnak pedig, hogy - az egyik foga csorba, az ádámcsutkája túlzottan kiáll, és túl lassan beszél.
- Emmeline Snively, a Blue Book Modellügynökség igazgatója 1944-ben kijelentette a fotómodelli babérokra pályázó Norma Jean Bakernek, hogy- jobban tenné, ha beiratkozna egy gépíróiskolába, vagy inkább férjhez mehetne. A hölgy utóbb Marilyn Monroe néven vált híressé.
- Liv Ullmant nem vették fel a Norvég Színművészeti Főiskolára, Malcolm Forbes, a Forbes magazin főszerkesztője nem tudott bekerülni az egyetemi lap szerkesztőségébe. Thomas Edisont általános iskolai tanárai túl lassúnak, és kezelhetetlennek tartották.
- 1964-ben négy lámpalázas fiatal zenész először játszott stúdiómeghallgatáson a Decca lemeztársaság vezetői előtt. Produkciójuk nem nyűgözte le a szakembereket. Amikor elutasították az angol együttest, akiket mellesleg Beatles-nek hívtak, az egyik igazgató kijelentette: nem tetszik ez a hangzás, a gitárformációk egyébként is kezdenek kimenni a divatból
- Jimmy Denny, a Grand Ole Opry menedzsere 1954-ben egyetlen fellépés után elküldte Elvis Presleyt. Azzal- maga semmire sem viszi fiam, azt ajánlom, menjen vissza teherautó-sofőrnek.
- Franklin D. Rooseveltet harminckilenc éves korában tolószékhez szegezte a gyermekbénulás, mégis az amerikaiak legnépszerűbb és legnagyobb hatású vezetői közé emelkedett. Négy ízben választották meg az Egyesült Államok elnökének.
- Edmund Hillary 1952-ben megkísérelte a földkerekség legmagasabb hegycsúcsa, a 8848 m-es Csomolungma megmászását. Néhány héttel eredménytelen próbálkozása után Angliában felkérték, hogy tartson beszédet. Hillary kilépett a pódium szélére, ökölbe szorított kezével a hegy képére mutatott, és fennhangon így szólt: Mount Everest, először legyőztél, másodszor azonban én győzök, mert te már nem növekszel tovább; de én még igen! Mindössze egy évvel később, május 29-én sikerült elsőként feljutnia a Csomolungmára.
Churchill szavaival élve: Soha, soha, soha ne add fel!
Kreutz Zsolt
Willtord Magyarország