Február 14-én a rendezők és a hozzájuk csatlakozók nagyszabású flashmobot tartanak a világszerte egymilliárdnyi, erőszaktól szenvedő nőért. A világraszóló eseményt a „Vagina monológok” szerzője, Eve Ensler indította útjára. Sorsfordító év lehet az idei, hiszen az indiai csoportos nemi erőszakok elleni éhségsztrájkok, a Mexikóban eltűnt, meggyilkolt lányaikat kereső szülők tüntetései, vagy a Guatemalában lemészárolt asszonyok és gyerekek miatti közfelháborodás újra százmilliók figyelmét fordította a világ jelenlegi legnagyobb emberi jogi jogsértésére: a nőkkel és leánygyerekekkel való elképesztő és évről évre nyilvánvalóbb erőszakos bánásmódra, bántalmazásra a világ szinte minden pontján.
Eve Ensler írónő világszerte minden bántalmazott nőt és a velük együtt érzőket arra kéri, lázadjon fel, keljen fel, és táncoljon az erőszak megszüntetéséért; ezzel fejezze ki tiltakozását.
Aki szeretné kifejezni a nők elleni erőszak visszaszorításával való egyetértését, csatlakozzon a tánchoz, amelyet február 14-én 15.00-kor tartanak a Mammut 2 Bevásárló- és Szórakoztató Központ földszintjén.
A tánchoz a szervezők előzetesen főpróbát tartanak, amelynek időpontja: 2013. február 12., 19.00 - 20.30, helyszíne: BME Sportközpont táncterme /XI. Bertalan Lajos u. 4-6 ÉL épület/.
Pécsett, Veszprémben és Edelényben is szerveznek táncot a nők elleni erőszak megszüntetéséért; ha a környéken lakik, vegyen részt rajta!
További információ a Onebillionrising Budapest facebook oldalán:
https://www.facebook.com/pages/Onebillionrising-Budapest/386519391435246?ref=ts&fref=ts
Akik nem tudnak részt venni a központi táncon, bárhol készíthetnek saját táncot. Utcán, munkahelyen, iskolában, villamoson. A táncukról készítsenek videót és küldjék el facebook oldalunkra.
Üzenet a magyar kormányzatnak:
Az őszi parlamenti felszólalások óta itthon is gyakoribb téma a nyilvánosságban, hogy miként gondolkodunk a nőkről és gyermekekről, és hogyan bánunk velük Magyarországon.
A magyar nők ezúton is felszólítják a kormányt, hogy Magyarország aláírásával haladéktalanul csatlakozzon a nők elleni erőszak és párkapcsolaton belüli erőszak megelőzéséről és hatékony kezeléséről szóló Isztambuli Egyezményhez, és minél hamarabb ratifikálja is azt. A nők elleni erőszak bármely formájával - pl. a családon belüli erőszakkal - kapcsolatos jogszabály alkotásánál igazodjanak a nemzetközi normához.