Az érdeklődőknek a weboldal felajánlja a lehetőséget, hogy a felhasználó ellenőrizhesse, kiszivárogtak-e az adatai? Ehhez az érintettnek meg kell adnia a vezetéknevét, a keresztnevét, a telefonszámát és a közösségi média fiókjait. Miután ez megtörtént, egy figyelmeztetés jelenik meg arról, hogy a felhasználó adatai kiszivárogtak (ezek az adatok lehetnek fotók, videók és elérhetőségi adatok), ami több ezer dollár összegű kártérítésre jogosítja az illetőt. A csalók azonban nemcsak arra kérik a felhasználót, hogy adja meg a bankkártyája számát és várjon az összeg jóváírására. Az érintettnek a társadalombiztosítási számát is meg kell adnia (az SSN-t, vagyis az amerikai állampolgárok, valamint az állandó és ideiglenes munkavállalási engedéllyel az országban dolgozók számára kiadott kilencjegyű számot).
Akár helyes SSN-t ad meg a felhasználó, akár nincs SSN-e, a weboldal minden esetben hibát jelez, és felajánlja egy ideiglenes SSN megvásárlásának lehetőségét 9 $-os áron. Amennyiben az áldozat elfogadja ezt, átirányítják őt egy orosz vagy angol nyelvű fizetési űrlapra, amelyen a vételár a nyelvnek megfelelően rubelben vagy dollárban van feltüntetve. Az űrlap nyelve az áldozat IP-címétől függ.
− A csalók valószínűleg orosz anyanyelvűek, legalábbis erre enged következtetni az a tény, hogy a befizetést rubelben kérik, és az is, hogy ez a módszer gyanúsan hasonlít azokhoz a könnyű pénzszerzést ígérő ajánlatokhoz, amelyekkel rendszeresen zaklatják az oroszországi és a FÁK-államokbelieket. A lényeg azonban mindig ugyanaz: egy szaftos, könnyű pénzhez jutást ígérő ajánlat, amelyet egy olcsó szolgáltatás megvásárlásának ajánlata követ, ami lehet jutalék, foglaló, vagy akár egy ideiglenes SSN is. Az új módszer egy igencsak aktuális problémára épül: a csalók az adatok kiszivárgásáért kínálnak kártérítést – fejtette ki Tatjana Szidorina, a Kaspersky biztonsági szakértője.
Hogy megvédje magát az online csalás ellen, a szakemberek a következőket tanácsolják:
- Ne bízz a pénzfizetést ígérő ajánlatokban! Ha valaki nagy összegű kifizetést ígér egy olyan triviális dologért, mint egy felmérésben való részvétel, az szinte biztosan csalás. És ha arra kérnek, hogy előbb vegyél valamit, hogy aztán pénzt kaphass, akkor duplán biztos lehetsz abban, hogy átverésről van szó.
- Használj megbízható forrásokat! Keress rá a szervezetre, hogy tényleg létezik-e, és ha igen, akkor vizsgáld meg alaposan a weboldalát. Figyelj a nyelvhelyességre: egy jó hírű szervezet nem tesz közzé helyesírási hibákkal és félregépelésekkel teli szöveget.
- Használj megbízható biztonsági megoldást, például egy szoftvert, ami fenyegetések széles köre ellen nyújt védelmet.
Minden gyerek akkor születhessen meg, amikor arra apa és anya készen áll. Ezzel a céllal jött létre a World Contraception Day, azaz a Fogamzásgátlás Világnapja. A mozgalom tíz évvel ezelőtt született. Azóta segíti a fogamzásgátlással kapcsolatos tájékozódást, és a nem kívánt terhességek elkerülését. Az évfordulóra közzé tették legújabb kutatásuk eredményeit.