Pénzt szerezni nem könnyű, sokat kell dolgozni érte. Van, aki a könnyebb utat választja, lop, csal, hazudik. Bankrablás helyett a 21. századi divat az internetes zsarolás.
A dolog tuti biztos: az ügyfél önként sétál be a csapdába a világhálón keresztül, és mivel gyakran önmaga is tettes, esélye sincs segítséget kérni.
Ha a dolog mégis kitudódna, az áldozat szakmailag és emberileg is tönkreteszi magát, a zsaroló pedig az ismeretlenség homályában marad, és várja a következő áldozatot.
A megzsaroltak olyan nyugat-európaiak és észak-amerikaiak, akik a volt szocialista országokban dolgoznak, és az interneten különböző nem túl drága szexszolgáltatásokat vesznek igénybe. Persze nem a hagyományos dolgokról van szó, sokkal inkább a pedofiliáról, a szado-mazo szexről és más egyéb tiltott vagy szokatlan praktikákról. #img2#
Az ilyen szolgáltatásokat kínáló weboldalakon keresztül - melyek a fizetőképes nyugat-európai kereslet miatt természetesen angol nyelvűek - azután a tényleges "akciót" is könnyedén ki lehet deríteni. A szexszolgáltatók megbízásából ugyanis belépnek a képbe a szexhackerek. Ennek az új foglalkozásnak a képviselői az áldozat e-mail-címén keresztül kiderítik a valóságos címét és a munkahelyét is, így egy szép napon ott pihen az ügyfél postaládájában egy elküldött kompromittáló e-mail másolata, vagy még rosszabb esetben egy fénykép az önfeledt hancúrozásról.
Ezután máris jöhet a felszólítás egy bizonyos összeg átutalására egy olyan bankszámlára, melyet a zsarolók hamis papírokkal csak ebből a célból nyitottak, és a pénz leemelése után soha többet nem is használnak. Az áldozatok jól tudják, nincs esélyük: sem a cégükhöz, sem a hatóságokhoz nem fordulhatnak segítségért. Egy lengyel rendőrségi szakértő szerint nehéz megbecsülni a zsarolások pontos számát, de akár 1000 esetről is szó lehet. Egy lehetséges kiút mindenesetre marad az áldozatok számára: gyors munkahelyváltás és költözés.
Forrás: www.netvilág.hu