22 ország, 80 film, 3+1 szekció
A szeptember 24-én kezdődő filmes seregszemlén 17 európai nemzet (magyar, belga, lengyel, holland, cseh, brit, francia, olasz, orosz, svájci, svéd, finn, dán, norvég, német, litván, bosnyák) és öt Európán kívüli ország (Izrael, Dél-Korea, Egyiptom, USA, Argentína) dokumentumfilmjei mutatkoznak be. 2014 óta egyébként 280 dokumentumfilmet vetítettek le, amelyek összesen 24 ezer órát tettek ki.
A hazai és külföldi dokumentumfilmesek fesztiválján idén mintegy 80 alkotást mutatnak be a kilenc nap alatt. Az előre meghatározott versenyprogramok szerint a filmkészítők három különböző szekcióban mérettetik meg magukat. Több száz film közül 28 dokumentumfilm került versenybe a „Mert enyém is a titok, Mert miénk is a hatalom, Mert ő is normális” kategóriába, a „Mert rövidek is vannak” szekcióban pedig 8 film verseng majd. Jelentős hazai filmművészeti vonatkozása lesz Sára Sándor filmjeinek, és a szervezők a fiatalokat is vásznak elé szeretnék ültetni a diákvetítések apropóján. A versenyen kívüli szekcióban az aktuál-, és világpolitikai helyzettel, a menekültügyi kérdéssel kapcsolatban több mint két tucat film is helyet kapott a programban.
Mi menekültünk, Ők menekülnek, Ti menekülni fogtok
Az egyik legizgalmasabb és talán a legnagyobb várakozás előtt álló alkotások a „Menekült szekció” filmjei lesznek. Ebben a csoportban mutatják be a Berlinale díjnyertes filmjét, a Fuocoammare-t (Tűz a tengeren), amely egy 12 éves kisfiú szemszögéből mutatja meg a Lampedusa szigetére érkező menekültáradat emberi drámáit és tragédiáit.
Korrupció gyanús pénzügyminiszter, ördögűző egyház és az észak-koreai propaganda
Matrix AB címmel Andrej Babis, a csehek pénzügyminisztere is vászonra került korrupciógyanús élete miatt, a politikus egyébként majd 2 milliárd eurós vagyonával a csehek egyik leggazdagabb vállalkozója is egyben. Az ördögűzés poklát és a lengyel katolikus egyház papjait mutatja be a Harcban a Sátánnal című nagy erejű dokumentumfilm, három komoly gondokkal küszködő fiatal lány történetén keresztül. Az észak-koreai propaganda gépezetet leleplező dokumentumfilmje az Underthe Sun (A Nap árnyékában) egy kislány úttörővé válásának pillanatait dolgozza fel egy olyan világban, ahol minden idillinek tűnik, valójában viszont minden hamis.