Szeremley Huba 1940-ben, Budapesten született, és későbbi kalandos életét megelőlegezendő már a tanulmányait is a megszakítások, folytatások, újrakezdések jellemezték.
Kispap ugyan nem volt, de hallgatott teológiát, és bár az orvoslással sem jegyezte el magát végleg, azért pár évnyi medikusság belefért a tanulmányaiba, hogy végül a mérnöki tudományok mellett kössön ki.
Talán ez a technikai ismereteket is magába rejtő képzettsége is hozzájárult ahhoz, hogy egy kisrepülőgéppel 1967-ben elhagyta az országot, a kor megfogalmazása szerint disszidált, hogy aztán Ausztriában, Svájcban, Iránban és legfőképp Nigériában is szerencsét próbáljon.
Nigériában az energiaszolgáltatásban és a bányaiparban voltak érdekeltségei. Egy barátjával közösen megvették a lagoszi kereskedelmi kirendeltséget is. A magyar kormány 1995-96-ban úgy döntött, hogy majdnem mindenütt felszámolja a kereskedelmi kirendeltségeket, néhány - például New York, Moszkva, Bécs, London - maradt csak meg. A többit megszüntették, mindent kiárusítottak, így került a lagoszi kirendeltség Szeremleyékhez.
A rendszerváltást követően elég hamar, már 1992-ben hazatért, és rögvest megalapította Badacsonyban a Szent Orbán Pincészetet. Bár rövid ideig belekóstolt az alföldi és a mátrai borászkodásba is, az örök szerelem mindvégig a badacsonyi nedű maradt.
Szeremley indulásként újrahangszerelte a nagyüzemi igénytelenséggel lejáratott, hagyományos badacsonyi fajtákat, a szürkebarátot és a kéknyelűt, de nem állt meg a beltartalomnál, a külcsínt is fontosnak tartotta: korát megelőzve dinamikus dizájnelemekkel jelent meg az éledező hazai borpiacon.
Soha nem tévesztette szem elől a hagyományt, a badacsonyi borok esetében fogalmazhatunk úgy is, hogy ez mindössze azt jelenti: az itt termett bor mindenképpen badacsonyinak akar mutatkozni, és semmi másnak.
Pontosan mit is jelent a „badacsonyi”, ha borról beszélünk?
Nos: a mineralitáson mindenképpen átüt az adott fajtára jellemző gyümölcsösség, a virágosság, vagy éppen a fűszeres jegy.
Szintén a hagyományhoz való hűség jegyébe fogalmazott úgy még korábban Szeremley, hogy:
„amikor mások kivágták a kéknyelűt és chardonnay-t telepítettek, ő fordítva járt el, azaz megszabadult a chardonnay-tól és kéknyelűt, vagy éppen bakatort telepített.”
A Szent Orbán név később átszállt a badacsonyi étteremre és borházra, a borászat pedig az Első Magyar Borház – Szeremley Birtok Kft. néven futott tovább.
(Aki esetleg badacsonyi borok gyűjtésére adja a fejét, ezen a néven keresse a Szeremley borokat.)
Az Index egy 2015-ös cikke szerint Szeremley Huba az elmúlt években teljesen elszegényedett és leépült, válása után elveszítette a kastélyát, eladta helikoptereit is, illetve az általa alapított családi cégből is kiszállt.
A Blikk még tavaly talált rá a remeteként tengődő Szeremleyre Szigligeten, ahol egy kis házban élt. A bulvárlap cikkéből kiderül, hogy tavaly már túl volt a negyedik agyvérzésén, és nem volt túl jó egészségi állapotban. Akkor azt mondta a Blikknek, hogy ártatlan a több mint 200 millió forintos csalás vádjában.