Az élő közvetítés házigazdái ezúttal Lékai-Kiss Ramóna és Tilla lesznek, akik most vezetnek először együtt műsort. Április 25-én éjszaka, már 23:45-től érkeznek Tilláékhoz a stúdióvendégek, szakértők, akikkel a kulisszatitkokról, esélyekről beszélgetnek, majd kezdetét veszi a Red Carpet. A nemzetközi díjátadót magyar idő szerint április 26-án, hétfőn hajnalban 02:00-tól szurkolhatjuk végig. Az eseményt világszerte közvetítik a Los Angeles-i Dolby Színházból és a Union Station-ből.
Már csak egy kis idő, és lehull a lepel, mely színészeknek és filmes alkotásoknak ítéli oda az Akadémia idén az Oscar® szobrokat. Itthon a Red Carpet-tal egyidőben indul az élő közvetítés a Moziverzumon, a TV2 Csoport prémium filmcsatornáján. A műsor ideje alatt Lékai-Kiss Ramóna és Tilla a stúdióvendégekkel beszélget majd.
Jelen lesz többek között a Kossuth-díjjal és Nemzet Művésze-díjjal kitüntetett Rofusz Ferenc, aki 40 évvel ezelőtt nyerte el az első magyar Oscar®-díjat, mint filmrendező. Mesél a díjjal kapcsolatos emlékeiről, illetve megtudhatjuk tőle, hogy miként befolyásolja egy ilyen elismerés egy filmszakember karrierjét. A stúdióba várják Muhi András, Balázs Béla-díjas filmproducert, filmrendezőt, akinek a nevéhez fűződik sok más kiváló alkotás mellett a korábban Oscar®-díjra jelölt Testről és Lélekről is. Vele a jelölt filmen túl, a magyar filmipar jelenéről beszélgetnek majd a műsorvezetők, illetve arról, hogy miként befolyásolta a hazai filmgyártást a COVID-helyzet az elmúlt időszakban. Vendég lesz Zányi Tamás, Balázs Béla-díjas hangmérnök, az Oscar®-díjas Saul fia című film hangmérnöke. Ő a film kapcsán mesél például arról, hogy egy ekkora produkcióban, hogyan zajlik a hangmérnök munkája és milyen kihívásokkal kell szembenéznie. Valamint beszélgetnek vele Tilláék az idén újdonságnak számító „Legjobb hang” kategória jelöltjeiről is. Ez a díj az eddigi évek „Legjobb hangkeverés” és „Legjobb hangvágás” kategóriáinak összevonásából született. Érkezik a stúdióba Tóth Barnabás rendező, forgatókönyv író, aki már két alkalommal is nagyon közel került az Oscar®-díjhoz: Susotázs című alkotását 2019-ben, az Akik maradtak című művét pedig 2020-ban választotta be az Oscar®-díjakról döntő bizottság a legjobb 10 filmből álló, úgynevezett szűkített listába. Műsorvezetőink azt is megpróbálják megtudni tőle, hogy mi a titka egy Oscar®-jelölt filmnek, szempont-e számára a továbbiakban, hogy a díj közelében tudhassa filmjeit, illetve az idei jelöltekről is beszélgetnek majd vele Ramónáék.
A stúdióban a ceremónia hazai szakértői Dudás Viktor és Szöllőskei Gábor lesznek. A gála magyar hangjaiként, a tavalyihoz hasonlóan Dudás Viktort és Wodala Márkot hallhatjuk.
Oscar®-gála 2021 – kulisszatitkok, Red Carpet, és a díjkiosztó közvetítése élőben április 25-én, vasárnap éjjel 23:45-től Lékai-Kiss Ramónával és Till Attilával a Moziverzumon!
A vállalkozói lét kihívásokkal teli, de egyben inspiráló és felszabadító út is. Sokan még mindig úgy gondolják, hogy az üzleti világ a férfiak terepe, pedig ma már egyre több nő bizonyítja, hogy kiváló vezetői képességekkel, kitartással és kreativitással igenis helyt lehet állni, sőt: a kimagasló eredmények elérése sem lehetetlen.
Egy felnőtt nő élete számos szerepből tevődik össze. Pláne akkor, ha még gyereket is nevel. Ezek között a szerepek között meglehetősen nehéz egyensúlyozni és mindegyiknek megfelelni.
Idén is rászoruló családoknak adhatnak karácsonyi ajándékot a vásárlók a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a SPAR Magyarország közös élelmiszergyűjtő akciója, az Adni Öröm! keretében.
Idén márciustól jótékony célra is felajánlhatták a visszaváltható alumínium italdobozok árát a fogyasztók. A kezdeményezésnek köszönhetően 200 ezer doboz gyűlt össze, ami több mint 3 tonna újrahasznosítható alumíniumot jelent. A befolyt közel egymillió forintból a Magyar Máltai Szeretetszolgálat nehéz sorsú gyerekek nyári táborozását segíti.
Nem titkolt céljuk, hogy a megemelkedett energiaárak és rezsiköltségek következtében egyre nehezebb helyzetbe kerülő állatmenhelyek és -otthonok a jövőben is képesek legyenek működni, a rászorulókat megmenteni, valamint megfelelő színvonalú ellátást biztosíthassanak a befogadott jószágok számára.
„Halál ellen nincs orvosság, de az odáig vezető út szép is lehet” – hívja fel a figyelmet a gyógynövények fontosságára Szabó Gyuri bácsi a róla készült portréfilmben. A film a díszbemutatót követően hamarosan a nagyközönség számára is elérhető lesz.