Az ország északkeleti csücskében, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében van egy aprócska falu, Ricse. Alig kétezren lakják, 150 éve még annyian se. Itt történt, hogy a helyi szatócsnak 1873-ban fia született, aki az Adolf nevet kapta. A fiúcska, Zukor Adolf, alig volt nyolc éves, amikor árvaságra jutott. Az elemi iskola elvégzése után szűcsinasnak állt. Még csak 15 éves volt, amikor hírét vette, hogy Amerikában még a kerítés is kolbászból van. Kérelmet adott be az árvaszékhez, kitelepedési segélyért folyamodott, amit meg is kapott egy hajójeggyel egyetemben. 1888-ban indult el az ígéret földjére, alig 25 dollárral a zsebében.
Odakint kamatoztatta a szűcsmester mellett tanultakat, prémkereskedők mellett dolgozott és két év alatt annyi pénzt tudott gyűjteni, hogy szőrmeüzletet nyitott. Saját bevallása szerint 20 évesen látta élete első filmjét, és azonnal megérezte benne az üzleti lehetőséget. Betársult egy vállalkozásba, ami abból állt, hogy bódékat állítottak fel az utcán, ezekben néhány pennyért három perces kisfilmeket lehetett nézni.
De ő ennél tovább látott. Megvásárolta a Sarah Bernhardt főszereplésével készült Erzsébet királynő című francia film forgalmazási jogát, és ezzel hatalmas nyereségre tett szert. 40 évesen már évi 30 film készítésére képes csapata volt, egy Hollywood melletti narancsültetvény gazdasági épületéből alakította ki az első stúdiót.
A filmipar első szupersztárjai, Mary Pickford, Douglas Fairbanks, Gloria Swanson, Rudolph Valentino, Gary Cooper csak neki dolgoztak. Így indult 1916-ban a Paramount Pictures krónikája.
Zukor Adolf a ricsei szatócs fia, életművéért 1949-ben Oscar díjat kapott. A szobron a következő felirat olvasható: "Az amerikai játékfilm atyja" A producer egyike azon magyaroknak, akik csillagot kaptak a Hollywoodi hírességek sétányán.
Ám bármilyen messze és magasra jutott is, szülőföldjét nem felejtette el. Az ő anyagi támogatásával építették fel a falu főterének üzletsorát. A friss házasokat kelengyepénzzel támogatta.
Ő kérte fel Gárdos Aladár szobrászművészt, hogy készítsen kompozíciót az artézi kút fölé. A Juhász kutat 1928-ban avatták fel. Ekkor, először és utoljára Zukor visszatért szülőfalujába. Díszes hintón hajtatott, és nemcsak a helyiek, de a környék apraja-nagyja is összegyűlt a tiszteletére. Emlékét ma is őrzik Ricsén. Zukor Adolfról nevezték el a művelődési házat, a Zukor csárdában pedig meg lehet kóstolni kedvenc ételét a sült kacsamájat söberlivel. 2016-ban itt alapították meg a Magyar Hollywood Tanácsot, a szervezetet, amely ápolja azon magyarok emlékét, akik létrehozták a filmgyártás Mekkáját, Hollywoodot.