Nemrégiben a Nippon televízióban került szóba a téma, illetve a Business Insidernek is nyilatkozott egy húszas éveiben járó, névtelenséget kérő japán nő, aki mesélt a kemény és abszurd követelményekről. Ő maga egy nagy áruházban dolgozik recepciósként, és elárulta, számára is tiltott a szemüveg viselése ugyanúgy, ahogy sok más nő számára az országban. A vezetőség szerint ugyanis nem elég nőies, rontja a megjelenésüket, illetve megnehezíti azt, hogy minden dolgozójuk nagyon hasonlóan fessen.
Mindez sértő és igazságtalan, a férfiaknak mindenhol engedélyezik a szemüveg viselését. Nem beszélve arról, hogy a nőket így kontaktlencse használatára kötelezik gyakran akár tizenkét órán át, ami igen kellemetlen következményekkel járhat. Sokaknál okoz szemszárazságot, szemfáradtságot, fájdalmat vagy pirosságot, és vannak olyanok is, akik egyáltalán nem bírják.
A nyilatkozó hölgy azt is elárulta, hogy a szigorú és értelmetlen kikötések sora itt még nem ér véget. Bár a kötelező magas sarkú viselés elleni tüntetések már részleges sikerrel jártak, valójában sokaknak még mindig tűsarkúban kell járniuk, számos helyen ugyanis ez is a kötelező egyenruha része.
A nők ugyan lázadoznak az ilyen megkötések ellen, de eddig kevés sikerrel. Hozzá kell azonban tenni, hogy olyan társadalomról van szó, ahol pár évtizede még a hölgyek nem is dolgozhattak házasságkötésük után. Az esküvőre gyönyörű és gazdag ajándékkosarat kapott az ara a munkáltatótól, majd örökre elbúcsúztak tőle.
Ahogy napról-napra hűvösebbre fordul az idő, úgy válnak egyre népszerűbbé Japán forró vizű fürdői, más néven onsenek. Ezekből a természetes forrásokból több ezret találunk szerte a szigeten. Japánt nem érdemes úgy elhagynunk, hogy ne jártunk volna valamelyikben. Van azonban néhány alapszabály, melyet minden körülmények között be kell tartanunk. A Japánspecialista összegyűjtötte a legfontosabb tudnivalókat, hogy az onsenélmény teljes legyen. Kezdődjön hát az onsen utazás!