VITORLAVIRÁG
Bár rendkívül közkedvelt növényről van szó, az emberekre, a kutyákra és macskákra nézve is a legmérgezőbb beltéri zöldek közé tartozik. Ennek oka, hogy levelei és szárai lenyelve súlyos égési irritációt okozhatnak a szájban, a torokban és a gyomorban. Kutyáknál és macskáknál ráadásul túlzott nyáladzást, hányást és nyelési nehézséget is kiválthat. Mindeközben tényleg nagyon hasznos légtisztító növény, segít eltávolítani a levegőből a benzolt, szén-monoxidot, formaldehidet, xilolt és triklór-etilént, úgyhogy ne száműzzük, inkább csak arra ügyeljünk, hogy ne kerüljön se ember, se állat szájába.
ALOE VERA
Kevésbé mérgező, mint más mérgező beltéri növények. Az aloe vera rengeteg nedvet tartalmaz, lenyelve embernél hasmenést, macskáknál és kutyáknál ugyancsak hányást okozhat. Természetesen gyógynövényként (főleg a bőrbetegségek és sérülések kezelésére) kis koncentrációban történő helyi alkalmazása nem jár súlyos mellékhatásokkal.
BOTKAKTUSZ
Az egyik legmérgezőbb beltéri növény, amely a kertészetekben kapható. Ugyancsak veszélyes az emberekre és az állatokra nézve is. Tejszerű nedve rendkívül mérgező és irritálja a bőrt. Lenyelve a száj, az ajkak és a nyelv égését, és/vagy hányást okozhat. Gondozása során még akkor is érdemes kesztyűt és védőszemüveget venni, amikor levágjuk az elszáradt darabjait.
FUTÓKA
Különösen a macskák számára rendkívül mérgező beltéri növényként tartják számon. Levelei és szárai lenyelve súlyos égési irritációt okozhatnak a szájban, a torokban és a gyomorban, valamint túlzott nyáladzást, hányást és nyelési nehézséget okozhat macskáknál és kutyáknál. Ennek a növénynek azonban számos pozitív tulajdonsága is van. Elviseli a gyenge fényviszonyokat, kevés gondozást igényel, ezért gyakori "vendége" a lakásoknak, irodáknak.
LEGÉNYPÁLMA
Egy korábbi összeállításunkban már írtunk arról, honnan kapta nevét és mennyire nagy népszerűségnek örvend ez a csodásan zöldellő növény, most egyik negatív tulajdonságáról is szót ejtenénk. Bár korábban azt hitték, a legénypálma nagyon mérgező, csak kesztyűben szabad hozzáérni, éveken át tartó kutatások arra a következtetésre jutottak, hogy ennyire nem veszélyes, de levelei és nedvei enyhén mérgezőek, ha valaki lenyeli.