Takarítani kell, nincs mese. Lehet, hogy vannak olyan tevékenységek, melyek nem jelentik a szíved csücskét, míg másokban akár még örömödet is leled, egy biztos: könnyű hibákat elkövetni. Lehet ugyanis, hogy a tele van a szekrényed szuperebbnél szuperebb tisztítószerekkel és ismered a legjobb házi praktikákat, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy igazán tiszta a lakásod. Vannak olyan apró műveletek, sarkalatos pontok, ahol nagyon könnyű hibázni. Igaz, ezekkel a hibákkal nagy bajt nem okozol. Pusztán a tisztaság fogalma kérdőjeleződhet meg. Mutatjuk, melyek a leggyakoribb bakik.
1) Elfeledkezünk a leggyakrabban fogdosott dolgokról
Akármennyire alaposan takarítunk, gyakran a legkézenfekvőbb dolgokról feledkezünk el, pedig azok tisztán tartása minimális erőfeszítést igényel csak. Ráadásul a higiénikus környezet miatt különösen fontos is, hogy ne feledkezz el a csapok, fogantyúk, villanykapcsolók, ajtókilincsek fertőtlenítőszeres áttörléséről.
2) Tollporolóval sokra nem mész
Nagyon egyszerű végigmenni a bútorokon egy tollporolóval, főleg akkor különösen vonzó ez a megoldás, ha a portörlés nem tartozik a kedvenc elfoglaltságaink közé. Valójában ennek használatával csak azt éred el, hogy felvered a port, és más - akár megtisztított - felületekre száll rá. A törölgetést nem lehet megúszni, ezért félre a tollporolóval, helyette használj mikroszálas kendőket.
3) Szárítsd meg a wc-kefét!
Mi sem nagyobb rutinmozdulat, mint a wc-kefét használat után visszatenni a tartójába. Nedvesen. Ennél jobban azonban nehezen lehetne megágyazni a különféle baciknak, hiszen a levegőtlen nedves környezet kiváló táptalaj számukra. Tipp: használat után az ülésre téve a kefét hagyd, hogy kicsit lecsepegjen róla a nedvesség és kiszáradjon.
4) Figyelj a szemetesre is - főleg nyáron
Bár a szemeteskukákba egy szemeteszsák kerül, a szagoktól nem menti meg a kukát - főleg nyáron, amikor a nagy melegben pillanatok alatt be tud szagosodni bármilyen étel, ami a szemetesbe kerül. A kellemetlen illatokat könnyű megakadályozni azzal, ha nemcsak akkor üríted a szemetest, ha az tele van, és ha hetente egyszer fertőtlenítős kendővel, tisztítószerrel áttörlöd a belsejét.
5) Csempetisztítók aranyszabálya: fúj-vár-töröl
Nagyban megkönnyítheted a dolgodat a csempék és fugák tisztításakor azzal, ha miután a felületre fújtad a tisztítószert, vársz néhány percet, hogy kifejtse a hatását. A sietség a hátrányodra válhat, hiszen ha nem vagy türelmes, sokkal jobban kell súrolnod a felületet, hogy igazán tiszta legyen.
6) Mindent mosogatószerrel tisztítasz
Igaz, hogy a mosogatószerek zsíroldó-hatása kiváló, ám egyes felületeken könnyen csíkokat hagynak maguk után. Ezért ezeket a szereket tartsd meg a tányérokra és edényekre, a tükröket, ablakokat pedig arra megfelelő szerrel töröld át.
7) Több öblítőtől nem lesznek puhábbak a ruhák
Bár az öblítőket azzal reklámozzák, mennyire extra puhák és illatosak lesznek tőlük a textilek, a nagyobb mennyiség nem egyenesen arányos a puhasággal. Sőt, ha a gyártó által javasolt adagot túlléped, az csak elnehezíti a ruhákat, merevek lesznek és durvák.
8) Ablakmosás napos időben
Tény, ablakot pucolni akkor a legkellemesebb, ha napos az idő és meleg van (de nem kánikula). A tevékenység szempontjából azonban ez a legrosszabb választás, hiszen a klíma és a napfény még azelőtt rászáríthatja a tisztítószert az üvegre, mielőtt végeztél az áttörléssel. Ennek pedig csak csíkos felület lesz az eredménye.
(via GoodHouseKeeping)