"Mint minden az életben az internetezés, böngészés veszélyessége, vagy biztonsága folyamatosan változik." -nyilatkozta a McAfee szóvívője. Ami ma még biztonságosnak tűnik, holnapra már lehet, hogy veszélyes. Az, hogy valaki tud a neten keresni, szörfözni, még nem jelenti azt, hogy a veszélyeket is el tudja kerülni. - tette hozzá a cég képviselője.
Az idei második, nemrégiben közzétett jelentés szerint a legveszélyesebb internet címek a www......hk, azaz Hong Kong website-jai, 19,2 %-kal - azaz a megvizsgált több ezer honlap közel 20%-a veszélyes lehet az internetezők számára. Hong Kong ezzel 28 (!) helyet ugrott előre a veszélyességi listán, az előző, év eleji felméréshez képest.
A kínai, azaz .cn végződésű internet címek 11%-a jelenthet veszélyt a gyanútlan internetezők számára.
A lista "alját", azaz a legbiztonságosabbnak bizonyult honlapokat a .fi (azaz finn), a jp (azaz japán) és a .gov domain nevűek jelentik a szörfözök számára, hiszen csupán 0,05%-ukat találták veszélyesnek.
A McAfee 265 ország 9,9 millió honlapját vizsgálja rendszeresen a veszélyforrások, azaz spyware-ek, adware-ek, vírusok, spam-ek, erőszakos pop-up-ok, veszélyes oldalakra átnavigáló linkek szempontjából.
Bár a cég a jelentésben - nagyon intelligensen - nem csinált reklámot saját biztonsági softverjeinek, de mindenképpen azt sugallja, hogy aki internetezik, annak bzony jó megfelelő, és állandóan frissített védelemmel ellátni számítógépét.