Valkó Dávid, az OTP Ingatlanpont vezető elemzője a piac beindulására számít.
Az ősz több szempontból is bizakodásra ad okot. Az ingatlanvásárlók általában – ha eddig kivártak vagy nem találtak megfelelő lakást – az év végi ünnepeket már új otthonukban szeretnék tölteni, és elkerülnék a téli költözéssel járó kellemetlenségeket is. Emellett teljesen prózai okok szokták ezekben a hónapokban felpörgetni a piacot: ilyenkor még munka után is ellenőrizhetők a fényviszonyok egy kiszemelt lakásban, illetve látszik még a fák lombkoronája – ami gyakran fontos döntési szempont, ha egy erkélyt, vagy teraszt szeretnénk berendezni, esetleg felmérnénk, hogy nyáron mennyi árnyék esik a lakásra. Mindemellett sokan próbálnak még az év végéig olyan új lakást találni, amelyet még biztosan kedvezőbb áfa-tartalommal vásárolhatnak meg.
Budapest környékén számos apró, vagy nem is olyan apró település várja a fővároshoz kötődőket, akik valamilyen oknál fogva Budapest határán kívül jobban megtalálnák otthonukat. Most megmutatjuk, hova költözz, hogy legyél nem-budapesti budapesti!
Az északi-keleti országrészben a kistelepülések ingatlanpiaca a CSOK bővítéstől függetlenül is fellendült, sokan választják a nagyvárosok helyett a jóval olcsóbb és sok esetben barátságosabb falusi mindennapokat. Észak-Kelet Magyarországon is komoly érdeklődés övezi a falusi CSOK-ot, az igazi vásárlási hullám azonban még várat magára. A régió nagyvárosaiban is további ingatlanár emelkedés várható.
„Érdekes folyamatnak vagyunk a szemtanúi: egyre több fővárosi, nyugdíjba vonuló házaspár vesz házat a háborítatlan Mátra-vidéken” – összegezte tapasztalatait Farsang Sándor az OTP Ingatlanpont Észak- Kelet-Magyarországi régióvezetője. Kiemelkedően teljesít az ingatlanpiac az M3-as autópálya menti, Hatvan és Budapest közötti szakaszon is. A gyorsforgalmi út miatt ugyanis erre is bővült a főváros agglomerációs zónája.