Életforma.hu

STÍLUS

Elindul a hűtlen nehéz fejjel...!?

Azt üzenték, hogy akinek nem tetszik, az szedheti a sátorfáját, és menjen "világot látni"! Boldoguljon ott, ahol tud! És mi van, ha én mégis maradnék?

Ott állt az ajtóban, és a legszívesebben elküldtem volna jó messzire, ám eszembe jutott, hogy amikor én is kutattam a "köz véleményét", milyen borzalmas is volt csak a csengőig eljutni és visszautasítottnak lenni.

Miután kihálálkodta magát, a városomról kérdezett, az elégedettségemet "vizsgálgatta" a vezetésről, a polgármesterről, az oktatásról, a szociális ellátottságról, a munkalehetőségekről és hogy mennyire találom vonzónak ezt a várost.

Még a politikai hovatartozásomat is "kifirtatta", mert hát a kutatási eredmények miatt az is lényeges...

Értékeltem 1-5-ig mint az iskolában. Néha nagyon kritikusan, néha kissé félve, mert hát ki tudja visszaüt-e valahol ez a "névtelen" válaszadás.

És közben dúdolgattam magamban a város "himnuszát" ahogy azt zeneileg befutott szülötte, Auguszt Bárió is megénekelte:

"Ez a város nekem az egész világ,

 Ismerem minden mozdulatát,

 Itt a fák, virágok is azt suttogják,

 Szeretem Kaposvárt!"

Ez a város nekem a mindenség... volt hosszú ideig, amíg jól le nem építettek.  

És mert egy hosszú ideje ez már nem a "Lehetőségek városa". Másnak sem.

A napokban olvastam a közvélemény kutatás végeredményét.

A megkérdezettek is úgy látták, hogy amíg a "húsos fazék" közelében lehetett, és a mi "Karcsink" minden tőle telhetőt kilobbizott, addig dinamikus is volt a város fejlődése. Mióta a hús kimaradt, és néha "kőlevest" főzünk, azóta minden lelassult. Ám az országos átlaghoz képest állítólag még így is elégedettebbek vagyunk.

Azért jó itt élni, mondják az emberek, mert mégis csak nyugisabb a légkör, messze az idegesítő fővárosi és országos zűrzavaroktól, (bár helyi sztrájkokat mi is tudunk szervezni, ebben is jók vagyunk), nőtt a közbiztonság, kicsit javult a szociális ellátottság, és már régóta szépek és virágosak is vagyunk, ahogy ezt a város határában is hirdetik a táblák...

Akkor hát mi bajunk lehet? Miért érzi úgy az emberek közel 30%-a, hogy mégis jobb lenne máshol?

Talán mert itt élni kellemes lehet, csak lassan nincs miből. Merthogy munka- és vállalkozási lehetőség minimális, s bizonyságul ezzel mindössze a megkérdezettek 2%-a elégedett.

Akik szeretik a várost, azok is kénytelenek elhagyni és nagy reményekkel a főváros, vagy külföld felé "vándorolni"... 

Tudom, hogy más városok lakói is vállukra vették már a tarisznyát, hasonlóan szükségszerű okok miatt. 

Jó hogy megkérdeztek. Bele is tették a bogarat a fülembe. Megfontolandó...

Akkor most legyek hűséges városlakó vagy egy "hűtlen", aki elindul nehéz fejjel és szívvel?

Pedig én szívesen maradnék, mert "Szeretem Kaposvárt"!

Krajcsó Judit


Innovatív bőrkezelések a modern korban

Innovatív bőrkezelések a modern korban 

A bőrápolás területe állandóan változik, és nehéz lépést tartani az új fejleményekkel.
A legendás óra születése: a versenypályák inspirációja a csuklódon

A legendás óra születése: a versenypályák inspirációja a csuklódon 

A karórák világa tele van ikonikus darabokkal, amik története épp olyan izgalmas, mint maguk az órák.
Hogyan emeld új szintre az otthonod hangulatát

Hogyan emeld új szintre az otthonod hangulatát 

Az otthonunk hangulata nagyban befolyásolja a mindennapjainkat: hatással van a közérzetünkre, a pihenésünkre és még a produktivitásunkra is.
Női melltartók – A funkcionalitás és a kényelem nyomában

Női melltartók – A funkcionalitás és a kényelem nyomában 

Sok nő fejében él az elképzelés arról a melltartóról, ami minden ruhához és minden alkalomhoz megfelel.
Kényelmesebb megoldás dolgozóknak

Kényelmesebb megoldás dolgozóknak 

A modern munkahelyeken egyre nagyobb hangsúlyt kap a dolgozói komfort és a hatékonyság közötti egyensúly megteremtése.
Tudatos vásárlás: Miért olcsóbb hosszú távon a drágább cipő?

Tudatos vásárlás: Miért olcsóbb hosszú távon a drágább cipő? 

A tudatos vásárlás alapelve szerint a termék árát nem a kasszánál, hanem annak teljes életciklusa alatt érdemes mérni.
A Mom fazonú, bő szárú, vagy talán a skinny farmernadrág áll hozzád közelebb? Trendi farmerek minden alkalomra.

A Mom fazonú, bő szárú, vagy talán a skinny farmernadrág áll hozzád közelebb? Trendi farmerek minden alkalomra. 

A farmer évek óta minden női ruhatár egyik legstabilabb alapdarabja, de a fazonok a trendekkel együtt folyamatosan változnak.
Miért alapvető fontosságúak a minőségi papucsok az otthoni kényelemhez?

Miért alapvető fontosságúak a minőségi papucsok az otthoni kényelemhez? 

Otthonunk a nyugalom szigete, ahol a pihenés és a regenerálódás mindig a középpontba kerül.
Férfi alsóneműk útvesztőjében: mi a legjobb választás?

Férfi alsóneműk útvesztőjében: mi a legjobb választás? 

Az alsónemű választása nem olyan egyszerű feladat, mint elsőre tűnhet.
Stílusos tavasz – női dzsekik a melegebb napokra

Stílusos tavasz – női dzsekik a melegebb napokra 

A tavasz az az időszak, amikor a ruhatár természetes módon a könnyedebb fazonok és az univerzálisabb megoldások felé fordul.