Advent a keresztény vallásban a december 25-ét megelőző négy vasárnaptól karácsonyig számított időszak. Az első gyertyát idén meglehetősen korán, már november 29-én kell meggyújtani az adventi koszorún.
Hogyan fogj hozzá?
Egy adventi koszorú elkészítéshez szükséges alapanyagok és eszközök attól függnek, hogy egy viszonylag egyszerű verziót (például hungarocell) vagy kicsit bonyolultabb (szalmából, vesszőből) készített alapot választasz. Ami jó, ha mindenképpen segítségedre van, az egy ragasztópisztoly!
Döntsd el, milyet szeretnél!
Bármilyet is készítenél, elsőként határozd meg, milyen színeket szeretnél látni a koszorún, ennek megfelelően válaszd ki elsőnek a gyertyákat. A hagyományos koszorúkra három lila (a bűnbánás színe) és egy rózsaszín (az öröm színe) gyertyát szokás tenni, de persze ettől eltérhetsz. Manapság már nem kötelező érvényű a lila-rózsaszín adventi koszorú. Sőt, mind a négy gyertya bátran lehet egyforma színű is, inkább ez jellemző a modernebb darabokra.
Tartósabb marad a koszorú, ha száraz terméseket (például makkot, kisebb tobozokat, diót, szárított narancsot, fahéjat vagy akár potpourrit) válogatsz össze és azokat ragasztod fel egy olyan alapra, amely elbírja a termések súlyát.
Természetesen örökzöldekből is készülhet a koszorú. Ez kevésbé tartós, de így is legalább 3-4 hétig biztosan kibírja a lakás melegét, és nem kezdi el rögtön hullajtani a leveleket. Teljesen mindegy, hogy milyen örökzöldet választasz, bár a tiszafa, a fenyő és a babér ágai a legtartósabbak. Az igazán ünnepi koszorúhoz használhatsz magyalt is, de ezzel nem árt vigyázni, nagyon szúr! Ezeket dróttal érdemes ráerősíteni az alapra.
Egyre nagyobb divat szőrmét és/vagy kötött, esetleg horgolt alapot használni, ezzel igazán meleg és trendi hatást érhetsz el.
Ezután jöhetnek a gyertyák! Ajánlott gyertyatartót is tenned alájuk, így a forró viasz nem a koszorúra folyik le. Ha ezekkel is megvagy, következhetnek az apróbb díszek, termések és legvégül - tetszés szerint - a szalagokat illeszd a koszorúra.
Nem szükséges, hogy a koszorú teljesen egységes legyen, minden egyes variációval csak szebb lesz a kompozíció. A gyertyákat sem muszáj szimmetrikusan elhelyezni, sőt magának az adventi koszorúnak sem kell kör alakúnak lennie, formáld a saját ízlésvilágod szerint.
Ezután nincs más hátra, mint meggyújtani az első gyertyát november 29-én!