1. Akár egyedül, akár szakértővel dolgozunk, soha ne felejtsük el, mit szeretnénk elérni, és ha kell, mondjuk nemet.
2. Ha van lehetőségünk megfizetni egy belsőépítészt, már akkor vonjuk be a munkába, mikor az építész még dolgozik. Ilyenkor még lehet máshova tenni a falakat, a kapcsolókat, konnektorokat, és később nem kell erre költeni. Egy szakember bizonyára jobban átlátja a teret, és egyesek szerint előny, hogy személyesen nem érintett, ezért el tudja dönteni, hogy egy ötlet jó-e, vagy sem. Mások szerint egy otthon pont attól lesz jó, ha a saját személyiségünket is belevisszük.
3. Sok stílust, mintát, színt nézzünk meg, hogy ki tudjuk választani a nekünk megfelelőt. Azokkal a stílusokkal is ismerkedjünk meg, amiről először azt gondoljuk, nem is nekünk való.
Kattintson a galériáért!
4. Ne ragaszkodjuk túlságosan az eléképzeléseinkhez, mert ha kötjük az ebet a karóhoz, talán kihagyjuk azokat a jó ötleteket, amik feldobják a lakásunkat.
5. Magyarországon még nem nagyon bízunk meg a belsőépítészekben, lakberendezőkben, mert azt gondoljuk, valami trendit csinálnak nekünk, nem pedig olyat, amiben jól érezzük magunkat. Pedig ezek a szakemberek velünk egyeztetve alakítják ki a teret, a mi igényeinket követik, ez a munkájuk, ezért kapják a pénzüket.
6. Költségvetés. Ez segíteni fog abban, hogy ne érjenek minket meglepetések a munka során. Senki nem örül neki, ha időközben rájön, hogy bizonyos dolgokra nincs pénz. Ilyenkor a terveket is nehezebb már újragondolni. A költségvetés meghatározása ne attól függjön, hogy mennyi pénzünk van. Hiába tudnánk rászánni akármennyit, csak annyit költsünk, amennyit valóban megéri.
7. Ne feledkezzünk meg róla, hogy nem kell mindent egyszerre megcsinálnunk. Egyik évben nekiállhatunk a nappali felújításának, a következődben pedig a dolgozószobának.
8. Vegyük számításba, hogy nem minden múlik csakis rajtunk. A bútor késhet, a vágyott hangulat csak nem akar kialakulni. Ha valóban rosszul döntöttünk, van lehetőségünk javítani. A lényeg, hogy a végeredményben jól érezzük magunkat.
9. Ügyeljünk rá, hogy a tárgyak, amiket megvásárolunk, valószínűleg nem visszaválthatók - hacsak nem hibásak. Többször is gondoljuk meg, azt a bútort szeretnénk-e, nehogy kidobjuk a pénzt az ablakon.
10. Ha valami nem tetszik, nem a fizetés visszatartása a legszebb módszer. Beszéljük meg a szakértővel, mivel nem vagyunk elégedettek, szép szóval sokszor többet el lehet érni, mint fenyegetőzéssel.
Pallósi