A ruháinkba varrt kilométeres cédulák pont olyanok, mint a kötelező olvasmányok: hosszúak, tele vannak érthetetlen részekkel, mégis fontos, hogy észrevegyük bennük azokat a dolgokat, amelyek a későbbiek során még hasznunkra lehetnek.

Lakatos Márk azt javasolja, hogy a nagyon finom anyagokat csak kézi mosási programmal, maximum 30 Celsius-fokonon mossuk. „A pólókat, törölközőket és egyéb, nem nagy odafigyelést igénylő anyagokat 40 Celsius-fokra tegyétek. 60 Celsius-foktól felfelé főként a nagyon szennyezett, mosást jól bíró anyagokat tisztítsátok. Érdekes, de a farmer például nem tartozik ide, ezért, ha szeretnétek sokáig élvezni, mossátok kifordítva, 40 fokon!” – tanácsolta az ismert stylist.
Hogyan álljunk neki a mosásnak? Először is készítsünk 3 kupacot a ruháinkból: egyet a sötét színekből, mint a kék, a fekete, a szürke, egyet a világosakból, amelybe a fehér, a sárga és a pasztelles színek kerülnek, és egyet az intenzív, vöröses-lilás-narancsos színekből. Lakatos Márk még hozzátette: „Ezen belül tovább csoportosíthatod a mosnivalókat aszerint, hogy mennyire kényes anyagok. Ha valamiben nem vagy biztos, inkább tedd a finom mosásba, mert jobb félni, mint újra megvenni!”
Vannak olyan anyagok, mint például az idén nyáron is nagyon népszerű csipke, amelyek nem engedik a színüket, de más, színes anyag megfoghatja őket, ezért érdemes hasonló anyagú vagy hasonló árnyalatú darabokkal együtt mosni. „A fehér csipkeruhádra például hatalmas veszélyt jelenthet a piros pamutpóló, míg a fekete csipke fehérneműiddel nyugodtan moshatod egyszerre, kímélő programban” – tudtuk meg Lakatos Márktól.
Fontos kérdés az is, hogy mit használunk a mosáshoz. Vannak, akik a színeket kímélő folyékony mosószerekre, mások a nagyobb folttisztító hatású porokra esküsznek. Bármelyik mellett is teszed le a voksod, ügyelj a doboz vagy zacskó oldalán feltüntetett ajánlott mennyiségre. Ha ezzel sem szeretnél bajlódni, érdemes olyan mosógépet választanod, amely a kezed alá dolgozik a mosás során.