Aludoboz cikkek

Lehet környezettudatosan is fesztiválozni
A jó koncertek és a bulik mellett a fesztiválokon egyre fontosabb a környezettudatosság.

Első lett a HELL ENERGY
A HELL ENERGY az üdítőitalgyártók közül a világon elsőként kötött megállapodást a legzöldebb alucsomagolásra. Ennek köszönhetően a HELL csoport 75 százalékban újrahasznosított alumíniumból készült italdobozba fogja tölteni a termékeit, amelyek
továbbra is 100 százalékban és végtelenszer újrahasznosíthatóak.

5 pontos jegestea-kisokos
Közeledik a nyár, és vele a finom jeges teák időszaka. Ha szeretnétek ebből is a legjobbat választani, adunk néhány szempontot, ami segíthet, hogy valóban a számotokra legmegfelelőbb hűsítő ital kerüljön az asztalatokra

Erre nincs 400 évünk!
Kezelhetetlen mennyisége miatt a műanyagszennyezettség kritikus méreteket öltött. Most mindenkinek meg kell hozni a megfelelő döntést annak érdekében, hogy ne károsítsuk tovább a környezetünket és a saját egészségünket. Váltsd le a PET-palackot!

Alu-nagykövet lett Muri Enikő, Aranyosi Péter és DJ Free
Magyarországon évente 800-900 millió darab sörös és üdítős alumínium italdoboz kerül forgalomba, de ennek felét, mintegy 450 millió darab aludobozt nem hasznosítják újra. Ez környezetvédelmi és gazdasági szempontból is óriási pazarlás, hiszen az alumínium minőségromlás nélkül szinte 100%-ban és akárhányszor újrahasznosítható. A „Dobd be magad” környezetvédelmi szemléletformáló program játékos formában idén is felhívja a fiatalok figyelmét, hogy az aludobozok szelektív visszagyűjtésével nagyon sokat tehetnek környezetükért. A zöld ügyet Alu nagykövetként támogatja Muri Enikő színész-énekesnő, Aranyosi Péter standup-komikus és a népszerű lemezlovas DJ Free.

Csodaszép ruhák - aludobozokból! Ezt látnod kell!
Magyrországon mintegy 450 millió üdítős, sörös- és energiaitalos doboz nem a szelektívben végzi, hanem a vegyes hulladékban, pedig még pénzt is kaphatunk érte. A divattervezők szerencsére újragondolták, és kreatívan fantasztikus ékszereket, ruhákat és más használati tárgyakat alkottak belőlük. Nézzétek!

Ripsz-ropsz: így lehetsz környezettudatos
Az Eurostat adatai szerint jelenleg minden magyarra 378 kg hulladék jut évente. Ennek 5%át komposztáljuk, 9%-át elégetjük, mindössze 23%-át hasznosítjuk újra és megdöbbentően magas, 65%-a a lerakókra kerül. Az Európai Biztosság 2030-ra egész Európában a települési hulladék 70%-ának újrahasznosítását tűzte ki célul, így kiemelkedően fontos a környezettudatosságunk erősítése: rá kell döbbennünk ugyanis arra, hogy csak egy Földünk van.