Alvási apnoe cikkek

Nem tréfa, hanem komoly kockázat: soha ne vezess álmosan!
A nappali álmosság az utakon életekbe kerülhet

A legfontosabb újévi fogadalmak egyike: pihentető alvás
Aludjunk idén többet és jobbat az egészségünkért!

Az alvászavarok gyakoribbak, mint gondolnád!
Ne féljünk alvásszakértőhöz fordulni, ha problémás a pihenés!

Ördögi kör: túlsúly és alvászavar
Egy újabb ok az életmódváltásra!

Vége a horkolásnak!
Minden harmadik ember horkol, és legalább ennyien vannak, akik kénytelenek elviselni. Számukra van egy jó hírünk: a horkolás gyógyítható!

Nem a hossz, hanem a minőség a fontos!
A napi hat óránál kevesebbet alvókat könnyebben ledönti a lábáról a nátha. A pihentető alvás pedig nem csak az alvásidő hosszán múlik, hanem az alvás minősége is lényeges az egészség megőrzésének szempontjából - derült ki egy legutóbbi felmérésből. Akkor most mennyit és hogyan aludjunk?
A jogsinkat is veszélyezteti az alvászavar!
Idén tavasztól, a jogosítvány megújításához szükséges egészségügyi alkalmassági vizsgálat része az alvás közbeni légzészavar kiszűrése is. Amennyiben felmerül a betegség gyanúja, a jogosítvány megszerzése hónapokig elhúzódhat. Ha a rizikócsoportba tartozol,vagy már jelentkeznek a tünetek, érdemes időben orvoshoz fordulni!
8 hatékony módszer vérnyomás csökkentésre
Van egy jó és egy rossz hírünk! A rossz, hogy a magas vérnyomás növeli többek közt a szívinfarktus, a stroke és a veseelégtelenség kockázatát. A jó hír, hogy a vérnyomás természetes módszerekkel is csökkenthető, amelyek közül elsődleges a testtömeg csökkentése. De vannak további tippjeink is!

Az asztma növeli az alvási apnoe kockázatát
Az asztmás felnőttek körében magasabb az alvás közbeni légzéskimaradás veszélye- állapította meg egy legutóbbi kutatás. A kezeletlen alvási apnoe komoly szövődményekkel is jár: növeli a szív-és érrendszeri betegségek, a magas vérnyomás, és a cukorbetegség, kialakulásának veszélyét. Megelőzhető-e? – kérdeztük a szakembert, Dr. Potecz Györgyi tüdőgyógyász, allergológust, a Tüdőközpont orvosát.

7 ok, amiért kezeltetni kell a horkolást!
A párkapcsolatot is próbára tévő kellemetlen hanghatáson túl a horkolás az egészséget is veszélyezteti. Gyakran jár együtt alvási apnoe betegséggel, ugyanis annak egyik jellegzetes tünete.
Alvás teszi az embert! Ez egészségünk és szépségünk záloga
A jó megjelenéshez elegendő alvásra van szükség. Ha napi 7 vagy 8 óra alvás után sem ébredünk frissen és egész nap fáradtság gyötör, nyúzott külsőnk arra figyelmeztet, hogy az alvás minőségével van probléma!
Az alvási apnoé is kiválthatja a „néma gyilkost”
A néma gyilkosnak nevezett magas vérnyomás okai igen sokrétűek lehetnek, viszont van egy tényező, ami egyre gyakrabban fedezhető fel a betegség hátterében. Ez pedig nem más, mint az alvási apnoe, aminek kutatások szerint sokszor túl kevés figyelmet szentelnek.
A horkolás az agyvérzés rizikófaktora
Az orvosi felfedezést a Nemzetközi Stroke Konferencia éves gyűlésén jelentették be az Amerikai Stroke Szövetség küldöttei. Mint elmondták, az általuk vizsgált agyvérzéses páciensek körében meglepően magas arányban - 91 százalékban - tapasztalható az erős apnoés, egyenetlen horkolás. Ez alapján javasolják, hogy - a magas vérnyomáshoz hasonlóan - az apnoét is sorolja az orvosi gyakorlat a stroke-ra hajlamosító tünetek közé. "Mindez persze nem jelenti azt, hogy aki horkol, mostantól kezdhet aggódni az agyvérzés miatt" - teszi hozzá Dr. Zoller Rezső, a Dr. Rose Magánkórház szomnológusa, alváskutatója.
A kevés és rossz alvás súlyos következményekkel jár!
Napjainkban sajnos jellemzően egyre kevesebb időt fordítunk alvásra. Az elmúlt 50 év alatt a felnőttek alvásideje jellemzően napi 1,5-2 órával csökkent - mondja dr. Vida Zsuzsanna, a Sleep Center neurológus, szomnológus főorvosa.
A horkolás nőknél infarktust, férfiaknál impotenciát okozhat
Kezeletlen esetben a horkolás férfiaknál szív- és érrendszeri betegségek, impotencia előidézője lehet. Spanyol kutatók vizsgálatai arra hívják fel a figyelmet, hogy a horkolás a nőknél is nagy kockázatot jelent.
Alvási apnoe- Ön is érintett? Tesztelje!
A jó dolgokat hajlamosak vagyunk természetesnek venni az életünkben, így van ez akkor is, ha az egészségünkről van szó. Ritkán jut eszünkbe, milyen fontos szerepet játszik jó közérzetünk és teljesítőképességünk megőrzésében a pihentető alvás. Hosszabb ideje tartó nappali fáradtság, kimerültség esetén érdemes utána járnunk, vajon az alvással töltött idő valóban azt nyújtja-e szervezetünk számára, amire szüksége van?