Betörés cikkek

Kevesebb lopás és betörés történt a karantén alatt
A brit rendőrség által nyilvántartott kisebb súlyú bűncselekmények száma ugyan visszaesett a koronavírus alatt, növekedett viszont a kábítószerrel kapcsolatos bűnesetek száma a szigetországban.

Fénnyel, hanggal, anyóssal tartjuk távol a betörőket?
Legyünk óvatosak nyaralás alatt, és ha nem akarjuk tálcán kínálni otthonunkat a betörőknek, akkor a közösségi oldalakon se posztoljunk a távollétünkről. De hogyan védhetjük meg értékeinket amíg nyaralunk? Kire bízzuk a lakást? A Szallas.hu friss felméréséből. ez is kiderül.
10 dolog a lakás védelmében utazás előtt
A felhőtlen nyaralás érdekében érdemes néhány egyszerű, de hasznos előkészületet tenni, melyekkel megóvhatjuk otthonunkat a betörők elől. A Groupama Garancia Biztosító az elmúlt évek tapasztalatai alapján most 10 olyan lépést gyűjtött össze, melyek segítségével elkerülhetünk egy betörést vagy épp az értéktárgyaink ellopásából származó lelki és anyagi károkat.
Mikor, és hová megy a betörő?
A legnépszerűbbek a családi házak, sorházak, viszont nem vonzóak a lakótelepi lakások, de azért a 4-5. emelet felett már nő a veszély, mivel minél magasabban van a lakás, annál kisebb a mozgás körülötte.

A gazdagok buknak a legtöbbet a betörésen
Budapesten, azon belül is a jómódúnak számító I., II. és XII. kerületben, a pesti oldalon pedig a XXIII. kerületi Soroksáron volt a legtöbb betörés tavaly. A biztosítási kártérítési igények száma is ennek megfelelően alakul: Budán darabszámra jóval több, mint a szegényebb kerületekben, ám a kifizetett összeg messze elmarad a valós értéktől. A jómódúak akár éjjeli őrrel is őriztetik a vagyonukat, de nem törődnek a biztosításukkal.

Hosszú hétvégén nagyobb veszélyben van a lakás!
Tizenhét százalékkal nő a betörések száma a hosszú hétvégéken, s az okozott kár átlagosan félmillió forint – hívja fel a figyelmet egy friss felmérésre a május elsejei többnapos munkaszünet kapcsán egy biztosítási alkusz. Évente csaknem 25 ezer ingatlant törnek fel, a betöréses lopások mintegy 15, a rongálások 27, az egyéb lopások 17 százalékában hétvégi ház a célpont.

A legtöbb betörés fényes nappal történik
Az ORFK bűnmegelőzési szakemberei szerint az ingatlanok tulajdonosai nagyon sokat tehetnek azért, hogy ne váljanak betörés áldozatává. Minél több védelmi eszközt szerelünk fel, alakítunk ki, annál valószínűbb, hogy a betörők nem próbálkoznak ingatlanunkkal.

Amit 5 perc alatt találnak, azt viszik a betörők
Évente több mint húszezer betöréses lopás történik, minden tizenkettedik percben kifosztanak valakit. A besurranó tolvajoknál három perc a lélektani határ, amíg a lakásban összeszedik a szem előtt lévő értékeket. Vajon mit lopnak legszívesebben?

Így védheted meg a családi házat a betörőktől!
A szakértő elmondása szerint a kertes házak legkritikusabb részei a hátsó kertek, az utcafronti kertkapuk, a bejárati ajtók, az ablakok, illetve erkélyajtók. A biztosítási szakértő arra is felhívta a figyelmet, hogy a tulajdonosoknak érdemes kiemelt figyelmet fordítaniuk arra, hogy az ingatlan zárszerkezetei megfeleljenek a biztosítási feltételekben meghatározott védelmi kritériumoknak, mert ez is szükséges ahhoz, hogy a biztosító fizessen egy esetleges betörés esetén.

Panelban laksz? Így védekezz a betörők ellen!
Mitől számít egy lakás biztonságosnak, vagy a biztosító szemszögéből mi minősül zártnak? A biztosítási szakértő szerint a biztosítás megkötése mellett fontos, hogy a zárak megfeleljenek a biztosítási feltételekben meghatározott védelmi kritériumoknak, mert ez is szükséges ahhoz, hogy a biztosító fizessen egy esetleges betörés esetén.
Öt perc után feladják a betörők, ne könnyítsük meg a dolgukat
Vajon mindent megteszünk lakóhelyünk biztonsága érdekében? Nyugodtan hagyhatjuk el reggelente lakásunkat? Cser Palkovics Zoltán, a Groupama Garancia Biztosító kárszakértője hasznos tanácsokkal segít otthonunk biztonságának megőrzésében.
Életveszély – amikor a betörő otthon talál minket…
Bér vannak adatok, amelyek némi javulást mutatnak az otthoni rablások vagy más bűncselekmények esetében, de nyugodtak semmiképpen nem lehetünk. Vannak kifejezetten elkeserítő mutatók, amelyek pedig a legfélelmetesebbek, amikor olyan időpontban érkezik a betörő, amikor otthon vagyunk, s akár életveszélyes is fenyegethet bennünket.
A zár a fontos, nem csak a rács!
Lehet, hogy nem is gondolnánk, de hiába a kamera, hiába a rács, ha nem megfelelő zárat választunk lakásunk ajtajára, nemcsak megkönnyítjük a betörő dolgát, de még biztosítónk sem tudja kifizetni kárigényünket! Régóta tartó küzdelem ez a tulajdonosok és a biztosítók között, pedig közös érdek, hogy a tulajdonos lakása és értékei a lehető legnagyobb biztonságban legyenek.
10 biztonsági jótanács betörők ellen
Az egyre szaporodó rablások, betörések sok emberben keltenek félelmet mostanság, hiszen meglévő vagyonunkat hosszú évek kemény munkájával szereztük meg, nem beszélve a benne rejlő személyes tárgyainkról, örökségeinkről. Otthonunk, lakásunk fenntartása a nehéz gazdasági helyzetben sokak számára elég komoly gondot jelent. Éppen ezért még nagyobb figyelmet kell szentelnünk megszerzett értékeink védelmére, hiszen azok pótlása - már amennyiben nem emlékekről van szó - anyagilag jelentős megterheléssel jár.
Dohányra (is) buknak a betörők
A cikk szerzője biztonságtechniakai szakember, aki egy trafik kirablálának kapcsán ad mindenkinek, üzlettulajdonosnak és lakását védeni szándékozó egyszerű halandónak is, megfontolandó tanácsokat. Mert nem elég elképedni, hogy nahát, milyen gyorsan és milyen vakmerően dolgoznak, védekezni is kell, ha biztonságban akarjunk tudni ingóságainkat.